Strona głównaUncategorized5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed zamontowaniem instalacji gazowej

5 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed zamontowaniem instalacji gazowej

Ogrzewanie gazem jest coraz bardziej popularne w domach jednorodzinnych. Dużo mówi się o komforcie użytkowania tej opcji, jak również o wielu innych, licznych zaletach. Zanim jednak padnie ostateczna decyzja na temat zastosowania instalacji gazowej, warto najpierw poznać najważniejsze fakty dotyczące tego rozwiązania.

Po pierwsze: Aby przyłączyć się do sieci gazowej, należy najpierw uzyskać zgodę dostawcy gazu. Po otrzymaniu odpowiedzi powinniśmy złożyć wniosek z prośbą o zawarcie umowy dotyczącej przyłączenia do sieci gazowej oraz projekt przyłącza do odpowiedniego organu. Cały ten proces związany z pozwoleniami i innego typu formalnościami może potrwać więcej niż 45 dni, dlatego dobrze jest podjąć odpowiednie kroki dużo wcześniej.

Po drugie: Instalacja gazowa składa się z miedzianych i stalowych rur, połączonych za pomocą spawań, łączników i kształtek. Przyłącze powinno być poprowadzone możliwie najkrótszą drogą, co powinno zostać uwzględnione po spojrzeniu na architektoniczny plan domu. Odbiorniki gazu w domu znajdują się w podgrzewaczu ciepłej wody, kotle gazowym oraz kuchni gazowej.

Po trzecie: Gaz nie należy do najkorzystniejszych finansowo metod, wciąż jednak ma do zaoferowania więcej korzyści niż pozostałe, tańsze rozwiązania. Należy też wspomnieć o tym, że nie każdy dom może być podłączony do sieci gazowej. W niektórych miejscach na drodze stają ograniczenia techniczne, takie jak zbyt duża odległość od najbliższej sieci gazowej. W takich sytuacjach stosuje się często zbiornik z gazem płynnym.

Po czwarte: Zastosowanie ogrzewania gazowego zapewnia wygodę. System grzewczy jest właściwie bezobsługowy.  Wystarczy ustawić odpowiednie parametry, by temperatura ustawiała się sama na konkretne wartości i o konkretnych porach.

Po piąte:  Ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie dla osób, które z pełną świadomością wybierają życie pod znakiem eko. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę bliskości z naturą i nie chce przyczyniać się do pogłębianie zanieczyszczenia w powietrzu, może sięgnąć właśnie po tę opcję grzewczą.

Ogrzewanie gazowe nie jest zbyt tanią inwestycją, a koszty eksploatacji kotła gazowego są usytuowane gdzieś pośrodku skali. Z drugiej jednak strony nowoczesne kotły gazowe są samodzielne, nie zajmują dużo miejsca i po ich obsłudze użytkownik pozostaje tak samo czysty jak przed. Dlatego architekci wykonujący www.projektyzwizja.pl/projekty-domow : projekty domów sięgają często po ogrzewanie za pomocą instalacji gazowej. Coraz chętniej sięgają też po urządzenia kondensacyjne, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na większe zyski cieplne z jednej miary paliwa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne