Strona głównaUncategorizedMeble biurowe a ergonomia — co warto wiedzieć?

Meble biurowe a ergonomia — co warto wiedzieć?

W ostatnich latach pracownicy spędzają wiele godzin dziennie w pozycji siedzącej, wykonując różnorodne projekty i zajmując się innymi obowiązkami. Dlatego niezwykle ważne jest, aby meble biurowe, takie jak fotele czy biurka, były ergonomiczne, czyli zapewniały odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i ułatwiały zachowanie prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu zatrudnione osoby zyskają większy komfort podczas codziennej pracy i łatwiej skupią się na powierzonych im zadaniach. Czym powinny wyróżniać się takie meble i które propozycje sprawdzą się najlepiej w gabinetach czy salach konferencyjnych?

Dlaczego warto zadbać o to, aby meble biurowe powinny były ergonomiczne?

Pracownicy, którzy spędzają wiele godzin przy biurku w jednej pozycji, są bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa czy rozwijającymi się wadami postawy. Dlatego dobrze zaprojektowane meble powinny zmniejszać takie dolegliwości i zapewniać wysoki komfort pracy nawet po 8 czy 10 godzinach siedzenia. Dużą popularnością cieszą się między innymi gamingowe fotele biurowe, które są świetnie dostosowane do naturalnych ruchów ciała oraz zapewniają odpowiednie wsparcie kręgosłupa czy karku. Dzięki temu redukują napięcie mięśniowe i wpływają na większy komfort pracy, co przekłada się również na efektywność.

Czym wyróżniają się ergonomiczne meble biurowe?

Wysokiej jakości fotele gamingowe są idealnym przykładem ergonomicznych mebli biurowych. Ze względu na odpowiednie wyprofilowanie oparcia i liczne dodatkowe funkcje zapewniają wysoką wygodę oraz ułatwiają zachowanie prawidłowej postawy ciała. Warto między innymi wybrać modele, które będą wyróżniały się takimi cechami jak:

  • regulacja wysokości i pozycji oparcia — wysokiej jakości fotele biurowe powinny cechować się regulowaną wysokością, którą łatwo dopasujemy do biurka, na przykład Oprócz tego ważny jest regulowany kąt nachylenia, który pozwala na lepsze dopasowanie mebli do potrzeb danego pracownika;
  • podłokietniki — zapewniają odpowiednie wsparcie dla ramion i przedramion, co redukuje napięcie mięśniowe oraz zmniejsza ryzyko poczucia odrętwienia dłoni. Warto zadbać o to, aby ich wysokość w fotelu była dopasowana do biurowego biurka gamingowego;
  • dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa — przy dłuższej pracy siedzącej świetnie sprawdzają się również poduszki lędźwiowe oraz zagłówki, które wpływają na większe wsparcie kręgosłupa i gwarantują wysoki komfort;
  • mechanizm TILT — umożliwia wygodne odchylenie oparcia w biurowych fotelach,pozwalając na krótkie rozluźnienie całego ciała podczas pracy w jednej pozycji. W efekcie również zmniejsza napięcie mięśniowe i zmęczenie.

Wysokiej jakości krzesła oraz biurka gamingowe, które świetnie sprawdzają się w biurach, oferuje między innymi firma Kraken Chairs. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi modele z regulowaną wysokością blatu, którą można łatwo dopasować do wzrostu pracownika. Dzięki temu zyska on większy komfort podczas codziennej pracy. Warto wspomnieć, że wysokiej jakości meble wyróżniają się nie tylko ergonomią, ale również nowoczesnym wyglądem, który świetnie uzupełnia aranżacje gabinetów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne