Strona głównaUncategorizedMetody osuszania ścian i posadzki

Metody osuszania ścian i posadzki

Zalane mieszkanie, zawilgocone ściany, woda w piwnicy. A może grzyb lub pleśń? Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie z pewnością szukasz informacji osuszaniu budynku. Nie trzeba robić generalnego remontu, zrywać podłóg, tapet oraz montować nowej izolacji. Na szczęście na rynku jest kilka sprawdzonych metod, które postaramy się krótko opisać.

Jedna z metod pozwalająca wzmocnić izolację w sposób stosunkowo mało inwazyjny to iniekcja krystaliczna, która polega na zaimplementowaniu roztworu z środków chemicznych ulegających krystalizacji, jednocześnie wzmacniających izolacje ścian. 

W przypadku gdy rozpoznamy że źródłem problemu z wilgocią są fundamenty możemy zastosować metalową blachę wpychaną prostopadle do muru. Natomiast w przypadku murów ceglanych czasami stosuje się podcinanie cegieł.

Wymienione powyżej metody należą do rozwiązań o charakterze typowo budowlanym. Trzeba przyznać że są one mniej inwazyjne niż zrywanie podłóg ale jednocześnie wciąż są stosunkowo problemowe, dlatego zanim się na nie zdecydujemy możemy skontaktować się z firmą posiadająca specjalistyczny sprzęt służący do bezinwazyjnego osuszanie ścian. Stosuje się tutaj dmuchawy, które wdmuchują ciepłe powietrze w ściany budynku. Można również zastosować urządzenie emitujące fale mikrofalowe lub wykorzystujące promienniki podczerwieni. Istnieją też metody wykorzystujące zasadę absorpcji. 

Jednak zanim zdecydujemy się na jedną z metod należy przeprowadzić analizę źródła problemu i ocenić aktualny stan budynku. W  tym celu zalecamy skontaktować się z fachowcami którzy polegając na swoim doświadczeniu przeprowadzą państwa przez proces osuszania. Rozpoczynając od analizy, poprzez ustalenie odpowiedniej strategii aż do ukoczńczenka osuszania w momencie całkowitego usunięcia wilgoci. Gdy mówimy o osuszaniu budynku, kluczowe jest szybkie i zdecydowane działanie. Od razu po zalaniu należy usunąć nadmiar wody po czym powinno się przejść do działania. Zwlekanie w tej kwestii powoduje utworzenie się środowiska  sprzyjającego rozwojowi grzybów i pleśni. Proces odgrzybiania jest stosunkowo problemówy dlatego lepiej tego uniknąć. Jednak jeśli Twoje ściany zostały zaatakowane przez grzyby nie musisz się martwić gdyz również w tym zakresie można znaleźć specjalistów proponujących odpowiednie metody na usunięcie grzybów i pleśni (np. ozonowanie). 

Więcej informacji na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-podposadzkowe

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne