Każdy zespół potrzebuje lidera, aby mógł się rozwijać i osiągać wyznaczone cele. Rekruterzy, którzy starają się zatrudnić odpowiednią osobę na stanowisko lidera, powinni zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych cech. W tym artykule omówimy, na co powinni zwrócić uwagę rekruterzy, którzy szukają odpowiedniego lidera do zespołu.

Elementy na które warto zwrócić rekrutując lidera

Podczas rekrutacji lidera, jednym z najważniejszych aspektów, na który rekruter powinien zwracać uwagę, jest komunikacja. Lider powinien być dobrym komunikatorem, który ma mocne umiejętności wyrażania myśli i przekazywania wiedzy. Powinien wykazywać się zdolnością do szybkiego i sprawnego przetwarzania informacji i okazywania szacunku dla uczestników zespołu.

Zarządzanie ludźmi jest kolejnym ważnym czynnikiem, na który rekruter powinien zwrócić uwagę. Lider powinien być zdolny do zarządzania zespołem i przydzielania odpowiednich zadań członkom zespołu. Powinien być w stanie inspirować swój zespół do osiągania wyznaczonych celów i być w stanie wspierać ich w trudnych sytuacjach.

Kolejna rzecz, na którą rekruter powinien zwrócić uwagę, to umiejętność delegowania obowiązków. Lider powinien wykazywać zdolność do delegowania zadań członkom zespołu i pomocy im w ich realizacji. Musi być w stanie zrozumieć, które zadania można delegować, a które wymagają jego bezpośredniego udziału.

Ponadto, lider powinien wykazywać zdolność do wykrywania potencjału w członkach zespołu. Powinien być w stanie wychwycić ich mocne i słabe strony i wykorzystać je do budowania silnego zespołu. Musi być w stanie zmotywować swój zespół do osiągania wyznaczonych celów i wspierać ich w ich rozwoju.

Jaki kompetencje powinien mieć rekruter, żeby zatrudnić osobę zgodną z powyższym opisem?

Aby zatrudnić osobę zgodną z powyższym opisem, rekruter powinien posiadać wiedzę z zakresu zarządzania zespołem, zarządzania czasem i komunikacji. Powinien mieć doświadczenie w identyfikacji i wyciąganiu wniosków dotyczących kompetencji potencjalnego lidera. Powinien mieć również umiejętności miękkie, pozwalające na odpowiednie poprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej. Część z tych kompetencji wynika z cech charakteru, jednak wiele z nich można się nauczyć udając się na szkolenia dla firm HR.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.