Lato minęło i zaczyna się jesień, a zaraz po niej – zima. Dla wielu osób oznacza to melancholię i zaszywanie się w domu. Jednak zamiast martwić się o to na zapas, warto korzystać z pogody i przedłużyć swoje lato choć o kilka dni!

Spadek nastroju? Nie daj się!

Jesień oznacza krótsze dni i mniej słońca, a także chłodniejsze wieczory. Przez to wiele osób ma gorszy humor, wpada w apatię i tak zwaną “jesienną chandrę”. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się im dobrowolnie poddawać! Choć wakacje dobiegły końca, a zima jest coraz bliżej, wciąż jeszcze zdarzają się dni tak ciepłe, że przypominają nam powiew lata. To idealna okazja, aby je nieco przedłużyć i naładować się pozytywną energią na długie, zimowe miesiące.

Lato na talerzu – warsztaty kuchni wegańskiej

Dieta wegańska cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na modę czy walory zdrowotne, ale również troskę o środowisko. Mimo to, nietrudno trafić na zagorzałego przeciwnika, który będzie powtarzał o wszystkich niedoborach, na które narażają się weganie. Jest w tym cień prawdy – dieta wegańska, choć pełna witamin, minerałów i relatywnie tania, wymaga szczególnej uwagi, aby ją prawidłowo zbalansować.

Dlatego osoby, które chcą zdecydować się na weganizm lub po prostu poszerzyć swój kulinarny repertuar o dania bezmięsne, powinny zastanowić się nad poszerzeniem swoich umiejętności kulinarnych. Warsztaty kuchni wegańskiej oferowane przez The Best Vouchers zawierają aż 4 godziny kursu, podczas których mamy dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi i produktów. Wykwalifikowani kucharze pomogą przełamać kulinarną rutynę i wprowadzić do twojej diety więcej witamin.  One specjalizują się przecież w zachowaniu dobrego samopoczucia przez całą zimę!

Aktywny wypoczynek – przygoda w parku linowym

Chcesz złapać jeszcze trochę słońca, zanim dni staną się super krótkie? Polecamy skorzystać z ciepłego dnia, założyć wygodne ubrania i wybrać się do parku linowego, żeby zażyć aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Parki linowe są popularną formą rozrywki, która pomaga w ciekawy sposób aktywować wszystkie grupy mięśni. Wiele z nich znajduje się w lasach, dzięki czemu można skorzystać nie tylko ze słońca, ale również świeżego powietrza i kojącego wpływu natury. Trasy na świeżym powietrzu mają też jeszcze jedną zaletę – w przypadku wyjścia grupowego można obserwować dokonania rodziny czy przyjaciół i dopingować ich podczas pokonywania kolejnych przeszkód!

Parki linowe są bezpieczne i ekscytujące. Większość z nich oferuje trasy o różnym poziomie trudności oraz wsparcie instruktorów na wypadek, gdyby jedna z przeszkód okazała się zbyt trudna. Ponadto bez względu na wysokość, na którą się wspinamy, przez cały czas mamy na sobie specjalną uprząż, z pomocą której jesteśmy połączeni z linkami bezpieczeństwa. Zawsze przed wejściem na tor, instruktorzy prezentują, jak korzystać z uprzęży i tłumaczą oznaczenia, z którymi można spotkać się na trasie.

Wyjście do parku linowego to świetny sposób na spędzenie czasu na zewnątrz, zanim dni staną się nieprzyjemnie chłodne.

Sezon na odkryte buty trwa – zadbaj o dłonie i stopy

Lato nieubłaganie przemija, ale to jeszcze nie powód, by rezygnować z otwartych butów! Nawet, jeśli pogoda nie zachęca już do wychodzenia w klapkach i sandałach, to nadal można zdecydować się na buty z odsłoniętymi palcami czy piętą, lub na bardzo wycięte baleriny. Stopy jednak często są ostatnią pozycją na liście naszych priorytetów, jeśli chodzi o pielęgnację. Wiele osób ma wręcz kompleksy na ich punkcie i za wszelką cenę unika ich pokazywania, nawet w pełni lata.

Jest to jednak błąd – ukrywane za wszelką cenę stopy mogą przysporzyć problemów takich jak odciski, popękane pięty, czy nawet grzybica! Jeśli nie chcesz pokazywać światu zrogowaciałych skórek i szarej płytki paznokcia, polecamy skorzystać z pomocy pedikiurzystów! Pakiet “zadbane dłonie i stopy” na stronie The Best Vouchers oferuje nie tylko hybrydowy manicure i pedicure. To również profesjonalne przygotowanie twoich stóp i dłoni do zabiegu, dzięki czemu nie tylko ich paznokcie będą wyglądać olśniewająco. Tak przygotowane będą prosiły się o pokazanie światu w ostatnie ciepłe dni.

Zdrowie i relaks – wieczór w saunie

Sauna często jest pomijana jako praktyka prozdrowotna, mimo, że ma wiele takich właściwości, a w przypadku sauny na podczerwień posiada wręcz efekt leczniczy. Sauna infrared rozgrzewa bezpośrednio ciało, a nie tylko powietrze, wnikając w skórę do głębokości 4 cm. Dzięki temu temperatura wewnątrz kabiny jest niższa, a sama sauna dostępna dla osób, którym korzystanie z sauny parowej nie służy.

Ponadto, półgodzinna sesja w saunie na podczerwień pozwala spalić do 900 kcal, przez co jest doskonałym uzupełnieniem diety i ćwiczeń. Podczerwień i wytwarzane przez nią ciepło wpływa też pozytywnie na bóle stawów, mięśni, leczenie stanów depresyjnych, zatok czy poprawienie kondycji skóry trądzikowej. Poprawia też samopoczucie i pozwala dogłębnie się zrelaksować, przywodząc na myśl upalne, letnie wieczory. Cena voucheru na taką jednorazową, półgodzinną sesję w saunie ir to zaledwie 40 zł – idealna na małą przyjemność lub drobny upominek.

Lato przemija, jednak dobry nastrój wcale nie musi. Przełamanie rutyny i poświęcenie odrobiny czasu na zadbanie o siebie przełoży się na lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne, a także pomoże zachować dobre samopoczucie przez cały rok. Wspomnienia miłych chwil natomiast wspaniale rozgrzeją serce podczas długich, zimowych wieczorów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.