Strona głównaUncategorized4 sposoby, aby lato zostało z tobą trochę dłużej

4 sposoby, aby lato zostało z tobą trochę dłużej

Lato minęło i zaczyna się jesień, a zaraz po niej – zima. Dla wielu osób oznacza to melancholię i zaszywanie się w domu. Jednak zamiast martwić się o to na zapas, warto korzystać z pogody i przedłużyć swoje lato choć o kilka dni!

Spadek nastroju? Nie daj się!

Jesień oznacza krótsze dni i mniej słońca, a także chłodniejsze wieczory. Przez to wiele osób ma gorszy humor, wpada w apatię i tak zwaną “jesienną chandrę”. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się im dobrowolnie poddawać! Choć wakacje dobiegły końca, a zima jest coraz bliżej, wciąż jeszcze zdarzają się dni tak ciepłe, że przypominają nam powiew lata. To idealna okazja, aby je nieco przedłużyć i naładować się pozytywną energią na długie, zimowe miesiące.

Lato na talerzu – warsztaty kuchni wegańskiej

Dieta wegańska cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na modę czy walory zdrowotne, ale również troskę o środowisko. Mimo to, nietrudno trafić na zagorzałego przeciwnika, który będzie powtarzał o wszystkich niedoborach, na które narażają się weganie. Jest w tym cień prawdy – dieta wegańska, choć pełna witamin, minerałów i relatywnie tania, wymaga szczególnej uwagi, aby ją prawidłowo zbalansować.

Dlatego osoby, które chcą zdecydować się na weganizm lub po prostu poszerzyć swój kulinarny repertuar o dania bezmięsne, powinny zastanowić się nad poszerzeniem swoich umiejętności kulinarnych. Warsztaty kuchni wegańskiej oferowane przez The Best Vouchers zawierają aż 4 godziny kursu, podczas których mamy dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi i produktów. Wykwalifikowani kucharze pomogą przełamać kulinarną rutynę i wprowadzić do twojej diety więcej witamin.  One specjalizują się przecież w zachowaniu dobrego samopoczucia przez całą zimę!

Aktywny wypoczynek – przygoda w parku linowym

Chcesz złapać jeszcze trochę słońca, zanim dni staną się super krótkie? Polecamy skorzystać z ciepłego dnia, założyć wygodne ubrania i wybrać się do parku linowego, żeby zażyć aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Parki linowe są popularną formą rozrywki, która pomaga w ciekawy sposób aktywować wszystkie grupy mięśni. Wiele z nich znajduje się w lasach, dzięki czemu można skorzystać nie tylko ze słońca, ale również świeżego powietrza i kojącego wpływu natury. Trasy na świeżym powietrzu mają też jeszcze jedną zaletę – w przypadku wyjścia grupowego można obserwować dokonania rodziny czy przyjaciół i dopingować ich podczas pokonywania kolejnych przeszkód!

Parki linowe są bezpieczne i ekscytujące. Większość z nich oferuje trasy o różnym poziomie trudności oraz wsparcie instruktorów na wypadek, gdyby jedna z przeszkód okazała się zbyt trudna. Ponadto bez względu na wysokość, na którą się wspinamy, przez cały czas mamy na sobie specjalną uprząż, z pomocą której jesteśmy połączeni z linkami bezpieczeństwa. Zawsze przed wejściem na tor, instruktorzy prezentują, jak korzystać z uprzęży i tłumaczą oznaczenia, z którymi można spotkać się na trasie.

Wyjście do parku linowego to świetny sposób na spędzenie czasu na zewnątrz, zanim dni staną się nieprzyjemnie chłodne.

Sezon na odkryte buty trwa – zadbaj o dłonie i stopy

Lato nieubłaganie przemija, ale to jeszcze nie powód, by rezygnować z otwartych butów! Nawet, jeśli pogoda nie zachęca już do wychodzenia w klapkach i sandałach, to nadal można zdecydować się na buty z odsłoniętymi palcami czy piętą, lub na bardzo wycięte baleriny. Stopy jednak często są ostatnią pozycją na liście naszych priorytetów, jeśli chodzi o pielęgnację. Wiele osób ma wręcz kompleksy na ich punkcie i za wszelką cenę unika ich pokazywania, nawet w pełni lata.

Jest to jednak błąd – ukrywane za wszelką cenę stopy mogą przysporzyć problemów takich jak odciski, popękane pięty, czy nawet grzybica! Jeśli nie chcesz pokazywać światu zrogowaciałych skórek i szarej płytki paznokcia, polecamy skorzystać z pomocy pedikiurzystów! Pakiet “zadbane dłonie i stopy” na stronie The Best Vouchers oferuje nie tylko hybrydowy manicure i pedicure. To również profesjonalne przygotowanie twoich stóp i dłoni do zabiegu, dzięki czemu nie tylko ich paznokcie będą wyglądać olśniewająco. Tak przygotowane będą prosiły się o pokazanie światu w ostatnie ciepłe dni.

Zdrowie i relaks – wieczór w saunie

Sauna często jest pomijana jako praktyka prozdrowotna, mimo, że ma wiele takich właściwości, a w przypadku sauny na podczerwień posiada wręcz efekt leczniczy. Sauna infrared rozgrzewa bezpośrednio ciało, a nie tylko powietrze, wnikając w skórę do głębokości 4 cm. Dzięki temu temperatura wewnątrz kabiny jest niższa, a sama sauna dostępna dla osób, którym korzystanie z sauny parowej nie służy.

Ponadto, półgodzinna sesja w saunie na podczerwień pozwala spalić do 900 kcal, przez co jest doskonałym uzupełnieniem diety i ćwiczeń. Podczerwień i wytwarzane przez nią ciepło wpływa też pozytywnie na bóle stawów, mięśni, leczenie stanów depresyjnych, zatok czy poprawienie kondycji skóry trądzikowej. Poprawia też samopoczucie i pozwala dogłębnie się zrelaksować, przywodząc na myśl upalne, letnie wieczory. Cena voucheru na taką jednorazową, półgodzinną sesję w saunie ir to zaledwie 40 zł – idealna na małą przyjemność lub drobny upominek.

Lato przemija, jednak dobry nastrój wcale nie musi. Przełamanie rutyny i poświęcenie odrobiny czasu na zadbanie o siebie przełoży się na lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne, a także pomoże zachować dobre samopoczucie przez cały rok. Wspomnienia miłych chwil natomiast wspaniale rozgrzeją serce podczas długich, zimowych wieczorów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne