Strona głównaUncategorizedBadanie wariografem

Badanie wariografem

Każdy pewnie kiedyś słyszał o badaniu wariografem i widział taką scenę w jakimś filmie kryminalnym. Podejrzany na przykład o zabójstwo siada na krześle, jest podłączony kabelkami do jakiegoś urządzenia i są zadawane mu niewygodne pytania. Na przykład czy ma związek ze śmiercią żony. Rzeczywiście wariograf określany jest też jako „wykrywacz kłamstw”, ponieważ rejestruje procesy zachodzące u człowieka po zadaniu mu jakiegoś pytania. Na kartach wariografu zapisywane są przede wszystkim jego emocje, A późniejsza analiza tego materiału pozwala określić, czy ktoś w odpowiedzi na jakieś pytania kłamał, czy też mówił prawdę.

Badania wariografem stosuje się jednak nie tylko w kryminalistyce. Coraz częściej trafiają one do firm, które używają ich na przykład do ustalenia, kto stoi za przeciekiem poufnej informacji, która opuściła mury przedsiębiorstwa, znalezieniu złodzieja systematycznie okradającego zakład lub w innej sytuacji związanej z niepokojącymi wydarzeniami w przedsiębiorstwie.

Pomoże w tym Instytut Badań Wariograficznych (wariograf.com.pl), który dysponuje profesjonalną kadrą i najnowszym sprzętem. On wykona też badanie wariografem na etapie rekrutacji pracownika. Ponieważ niektóre firmy i instytucje wychodzą z założenia, że koszty zatrudnienia niewłaściwej lub nielojalnej osoby mogą być zbyt duże. Przez badanie wariografem chcą na przykład ustalić, na ile wiarygodne są informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych. Chodzi o przebieg zatrudnienia, przyczyny rozstania się z poprzednim pracodawcą. Pytania mogą też dotyczyć nadużywania alkoholu lub brania narkotyków.

Badanie wariografem pozwala również na wykrycie osób zajmujących się wywiadem gospodarczym i zostały przysłane przez konkurencję. Wariograf może być także przydatny do tak zwanej okresowej kontroli lojalności pracowników. Sprawdzi ich nastawienie do pracy, może zapobiec działaniom szkodzącym firmie lub instytucji. Takie analizy mogą być również pomocne w przypadku awansów. Żeby wyższe stanowiska powierzać tylko lojalnym i oddanym firmie pracownikom.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne