Bromelia lima mix

Temperatura: wybierz miejsce na trybunel z jasnym oświetleniem, ale bez bezpośredniego światła słonecznego. Unikaj przegrzania Nomii. W domu Trylogia Nomów wymaga również utrzymania reżimu temperaturowego. Aby stymulować kwitnienie, temperatura powinna wynosić około 25 stopni. Jeśli bromeliada już zakwitła lub jest w spoczynku, temperaturę należy obniżyć do 18 stopni. Kwiaty nie lubią zimna. Minimalna temperatura, w której można utrzymać kwiat, wynosi 12 stopni.

Wilgotność: Wilgotność odgrywa ważną rolę w opiece nad Nomią. Wilgotność 70-75 procent jest idealna, ale jeśli nie jest możliwe osiągnięcie takiej wilgotności w mieszkaniu lub domu, utrzymuj wilgotność co najmniej 60 procent. 

Przy silnym spadku wilgotności mieszanka bromelia lima mix zaczyna zanikać, pozostaje w tyle w rozwoju. Aby zwiększyć wilgotność, użyj specjalnych urządzeń (nawilżaczy) lub umieść tackę ze zwilżoną ekspandowaną gliną w pobliżu rośliny.

Podlewanie i górny opatrunek: Podlewanie bromeliad jest zalecane umiarkowane, gleba nie powinna być zbyt mokra. Ale zawsze musi być woda w wylocie. Do nawadniania wybierz miękką wodę o niskiej zawartości soli. Liście należy wytrzeć wilgotną gąbką, nie dopuszczać do kurzu. Latem bromeliadę należy rozpylać codziennie. Wiosną warto karmić bromeliad płynnymi mieszaninami składników odżywczych.

Kwitnienie: Kwitnienie w bromeliadach jest stymulowane przez małe dawki etylenu. Etylen jest gazową substancją organiczną, którą roślina wytwarza samodzielnie w określonych warunkach temperatury, światła dziennego i podlewania. Najczęściej niepotrzebnie sztucznie stymulują rośliny kwitnące. Do kwitnienia i owocowania ananasa w odpowiednim czasie dla ogrodnika dodaje się sztucznie etylen. 

Ponieważ etylen jest wydzielany przez dojrzewanie owoców, wystarczy wziąć wiązkę bananów i garnek ananasa i owinąć je w plastikową torbę (aby etylen nie zniknął). Inną metodą szeroko stosowaną na Hawajach jest spalanie produktów naftowych na plantacji (nie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych). 

W dawnych czasach ananasy były wyciągane z doniczki i zawieszane do góry nogami przez 3-4 dni, a następnie sadzone z powrotem. Z „strachu” roślina wydzieliła etylen i utworzyła kwiatostan.

Aby wysłać kwiaty bromeliad, możesz udać się na stronę internetową floraquuen.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne