Strona głównaUncategorizedCały świat w domowym zaciszu - parę słów o drewnianych mapach

Cały świat w domowym zaciszu – parę słów o drewnianych mapach

Dostępne na rynku dekoracje ścienne powalają ogromem wyboru – od plakatów, przez obrazy i fototapety, aż po drewniane mapy. Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto ją mieć w swoim domu?

Drewno zawsze na topie

Czy nowoczesny salon, czy tradycyjny przedsionek – drewniane dekoracje zawsze sprawdzają się idealnie. Jego naturalne niedoskonałości, przebarwienia i słoje będą idealnie komponować się z jednolitym wnętrzem. Klasyczna mapa świata na ścianę to już przeżytek – warto zwrócić uwagę na tę prostą, minimalistyczną formę w neutralnych odcieniach. Umieszczenie jej na ścianie sprawi, że nasze wnętrze nabierze charakteru i z pewnością zrobi wrażenie na naszych gościach. Także w biurze czy poczekalni, kontynenty przyciągną nasz wzrok – może warto wykorzystać tę mapę jako chwilę przerwy lub krótki test wiedzy geograficznej? To nie tylko pozwoli na utrwalenie wiedzy, ale umili czas oczekiwania.

Idealny upominek dla podróżnika

Mapa świata jest dla każdego obieżyświata dokumentem, który pozwala mu zapanować nad jego podróżniczymi zachciankami. Niezależnie od formatu, oceany i obce lądy są na wyciągnięcie ręki. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie obdarować go drewnianą mapą świata? Nie tylko wygląda zjawiskowo na ścianie nadając jej charakteru, ale zainspiruje do kolejnych wyjazdów. Co więcej, każdy fan eskapad będzie mógł zaznaczyć swoją obecność w określonych miejscach – wystarczy zwykła pinezka!

To także świetny prezent dla małych Odkrywców – nauka geografii jeszcze nigdy nie była tak prosta. Kształty kontynentów okraszone podpisami pozwolą na łatwe i szybkie zapamiętanie poszczególnych nazw krajów i wysp.

Prostota i łatwość montażu

Jeśli na samą myśl o rearanżacji mieszkania mamy ciarki – bez obaw. Takie rozwiązanie, jak naścienna drewniana mapa jest nieinwazyjne i szybkie w montażu. Co więcej, daje nam pewną swobodę twórczą – jeśli zechcemy zestawić kontynenty w dowolnej dla nas konfiguracji, ograniczyć nas może tylko wyobraźnia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne