Strona głównaBiznesSprzedaż gotowych spółek w Szczecinie

Sprzedaż gotowych spółek w Szczecinie

Chcąc założyć nową spółkę, należy spełnić szereg wymagań formalnych i poświęcić na to przede wszystkim sporo czasu – wizyty w urzędach, przygotowanie wniosków, czas na ich rozpatrzenie – wszystko trwa. Dodatkowo przy założeniu nowej spółki początkowo można mieć problem ze zdolnością kredytową. Dlatego też znacznie popularniejsza ostatnimi czasy stała się sprzedaż gotowych spółek. W Szczecinie można bez najmniejszego problemu znaleźć profesjonalne firmy, które handlują spółkami. Czym się one jednak charakteryzują? Jak wybrać najlepszą? O tym poniżej!

Jak działają firmy sprzedające gotowe spółki?

Schemat działania jest bardzo prosty. Profesjonalne firmy zajmują się zakładaniem nowych spółek i ich dalszą odsprzedażą. Dlaczego więc jest to takie popularne? Założenie spółki, jeśli nie ma się żadnego doświadczenia to konieczność zapoznania się z wieloma dokumentami i umiejętnościami wypełniania wniosków. Dla profesjonalistów jest to tak naprawdę chleb powszedni, ponieważ bezbłędnie otwierają dziesiątki spółek każdego dnia.

Kluczowy jest tu jednak czas oczekiwania – spółki te są zakładane po to, by czekać i być gotowymi dla osób, które je potrzebują tu i teraz. Spółka po założeniu, co trwa około dwóch tygodni, maksymalnie miesiąca, jest po prostu otwartą spółką, która oczekuje na kupno. Dzięki temu nowy klient, kupując spółkę bez historii, niczym nie ryzykuje, jednak ma gotową spółkę, która na rynku działa już od pewnego czasu. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu nie tylko na załatwienie samych formalności, ale również im dłużej spółka istnieje, tym łatwiej będzie o kredytowanie.

Jak wygląda sprzedaż gotowych spółek w Szczecinie?

Sama sprzedaż gotowych spółek to przede wszystkim minimum formalności oraz bardzo krótki czas. Wystarczy podpisać umowę w obecności notariusza i powiadomić odpowiednie urzędy o zmianach. Działać w imieniu nowej spółki można praktycznie od razu, więc prawdą jest powiedzenie, że sprzedaż gotowej spółki trwa 1-2 dni robocze. Tak jest w przypadku dużej, zaufanej firmy, która handluje spółkami od dawna. Co, jednak jeśli kupujesz spółkę od osoby prywatnej lub chcesz firmę konkretniej zweryfikować, by zminimalizować ryzyko oszustwa?

W takim przypadku oczywiście transakcję należy zacząć od rozmów o warunkach sprzedaży i zapisach umownych. Warto, by w umowie znalazł się zapis, który przenosi odpowiedzialność za zobowiązania i nieprawidłowości spółki powstałe przed dniem sprzedaży na poprzedniego właściciela. Dodatkowo niezbędne będzie przedstawienie zaświadczeń z ZUS i urzędu skarbowego o braku zaległości podatkowych i skarbowych.

Jeśli spółka ma jednak jakąś historię, należy bezwzględnie zweryfikować bilans i wynik finansowy oraz rozpoczęte transakcje i współpracę, czy spółka nie ma zaległości wobec innych podmiotów. Warto, by był wtedy przy przedstawieniu dokumentów specjalista z dziedziny rachunkowości i księgowości, który dokładnie zweryfikuje całą dokumentację. Dlatego właśnie najłatwiejszym sposobem na kupno gotowej spółki jest współpraca z renomowanymi firmami, bo wiąże się to z minimalną ilością formalności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne