Strona głównaBiznesCzy nowa firma potrzebuje Software House?

Czy nowa firma potrzebuje Software House?

Rozpoczęcie działalności to trudny okres dla każdego przedsiębiorcy. I to niezależnie od doświadczenia, kompetencji i posiadanych zasobów – finansowych i ludzkich. To okres w którym trzeba pracować nad rozwojem oferty, modelem biznesowym, strategią rynkową czy budowaniem zespołu pracowniczego. Wielu przedsiębiorców gubi się z gąszczu obowiązków i w związku z tym nie wykorzystuje wszystkich szans, dzięki którym mogą odnieść rynkowy sukces.

Nie jest żadną tajemnicą, że w celu skutecznego konkurowania na rynku konieczne jest poszukiwanie przewag. Jedną z nich może być przewaga technologiczna, wynikająca z używanego oprogramowania. Właśnie dlatego warto rozważyć współpracę z Software House-m.

 

Jak wybrać najlepszy Software House?

Recept na wybór najlepszej firmy programistycznej jest wiele. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby uzyskać setki lub nawet tysiące porad. Niestety w większość poradników powtarza te same rozwiązania. W publikowanych tekstach można wiele poczytać o doświadczeniu, zrealizowanych projektach, opiniach klientów, modelu komunikacji, etc.

Tymczasem współpraca z Software House-m niczym nie różni się od współpracy z innymi dostawcami usług, jak na przykład z firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, agencją marketingową lub firmą leasingową. Czy przy wyborze tych firm niezbędne jest zapoznanie się z portfolio? Czy wymagane są opinie zadowolonych klientów? Czy decydujący wpływ ma wielkość firmy? Zazwyczaj nie. W większości przypadków o rozpoczęciu współpracy decydują zupełnie inne czynniki.

Wybierając Software House warto zadać sobie pytanie jakiego rodzaju pomocy potrzebuje nowopowstała firma, a następnie rozesłać zapytania o możliwości wsparcia do kilku firm programistycznych. Niezwykle ważne jest, żeby wysyłane zapytania w jak najpełniejszy sposób opisywały rzeczywiste zapotrzebowanie. Ukrywanie potrzeb jest bowiem działaniem przeciw skutecznym. Otrzymane odpowiedzi – bez najmniejszych wątpliwości – pokażą, które  firmy programistyczne rozumieją problemy z jakimi boryka się firma i są zainteresowane udzieleniem pomocy. Sztampowe odpowiedzi? Niejasna komunikacja? Brak konkretnych propozycji? Takimi ofertami nie warto zawracać sobie głowy. W przeciwieństwie do tych, w których widać indywidualne podejście, chęć zrozumienia problemów i znalezienia najlepszych rozwiązań.

 

Dodatkowe korzyści ze współpracy z Software House

Założyciele nowych firm często podkreślają, że jedną z największych barier na drodze do rynkowego sukcesu jest brak kompetencji w wielu ważnych obszarach. Dlatego warto zwrócić uwagę na fakt, że współpraca z Software House nie musi ograniczać się do przygotowania oprogramowania.

Zakres usług świadczonych przez firmy programistyczne jest bardzo szeroki. Oferują one doradztwo w obszarze zarządzania projektami lub „czasowy” wynajem pracowników. Często również prowadzą szkolenia, które zdecydowanie ułatwiają wdrażanie nowych rozwiązań. I właśnie dlatego warto zapoznać się z kompleksową ofertą Software House-u i wybierać rozwiązania najlepsze dla funkcjonowania firmy. Dzięki temu współpraca z dostawcą oprogramowania może przynieść więcej korzyści niż początkowo planowano. A przecież w biznesie chodzi o to, żeby wyprzedzać przewidywania.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne