Strona głównaFinanseJakie są rodzaje konsolidacji kredytów?

Jakie są rodzaje konsolidacji kredytów?

Jakie są rodzaje konsolidacji kredytów?

Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków posiada kredyty konsolidacyjne. Są to nowoczesne formy zobowiązań wobec banków, które pozwalają płacić po prostu mniejsze raty. Trzeba podkreślić, że wyróżniamy dwa rodzaje konsolidacji kredytów. Jakie? Czym charakteryzują się poszczególne warianty? O tym wszystkim dowiesz się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Nie brakuje osób, które decydują się na takie rozwiązanie. To nowoczesny instrument, który jest atrakcyjny pod kątem finansowym. Czym charakteryzuje się taki kredyt konsolidacyjny hipoteczny? Nie można nie wiedzieć, że ten typ produktu bankowego przyznawany jest na dłuższy okres. Klienci mogą też liczyć na relatywnie mniejsze oprocentowanie. Wadą takiego rozwiązania jest to, że konsumenci muszą w tym konkretnym przypadku zabezpieczyć interesy banku w postaci hipoteki danej nieruchomości. Dużo ludzi wybiera jednak taki wariant, ponieważ przekonują ich do tego warunki finansowe. Bardzo ważne jest to, aby przed podjęciem decyzji porównać dostępne oferty. Dzięki temu jest zdecydowanie większa szansa, że weźmiecie korzystne kredyty konsolidacyjne hipoteczne.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Ten typ kredytu konsolidacyjnego może być wzięty na krótszy okres. Jest jednak wiele osób, które uważają, że to lepsza opcja. Wszystko dlatego, że Klient banku przez krótszy czas bierze na siebie odpowiedzialność związaną z tym instrumentem finansowym. Oczywiście, wiąże się to z mniejszymi sumami (które mogą być pożyczone). Dużo osób podkreśla, że zazwyczaj takie kredyty konsolidacyjne gotówkowe mogą być otrzymane na relatywnie gorszych warunkach w aspekcie oprocentowania. Zaletą takiego produktu bankowego jest natomiast to, że petenci nie muszą wykazywać żadnego zabezpieczenia. Jest to zatem opcja dla ludzi, którzy na przykład nie posiadają domu, mieszkania, działki itp., które mogłyby posłużyć jako gwarancja wypłacalności.

Co wybrać?

Warto zatem dokładnie zastanowić się, która z tych opcji będzie w Twoim przypadku lepsza. Bardzo ważne jest to, że obecnie nie brakuje urozmaiconej oferty. Banki prześcigają się i przygotowują opcje, które są naprawdę korzystne dla usługobiorców. Warto poświęcić chwilę czasu, żeby wszystko dokładnie oszacować i przeliczyć – wtedy łatwiej będzie Ci wybrać opcję, która w danym przypadku będzie po prostu optymalna. Błędem jest szybkie podejmowanie decyzji – pamiętaj, że „jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy”. W tym powiedzeniu jest naprawdę sporo prawdy.

Więcej na temat konsolidacji znajdziecie na https://habzafinanse.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne