Strona głównaBiznesDlaczego warto uczyć się angielskiego

Dlaczego warto uczyć się angielskiego

Dlaczego warto uczyć się angielskiego? Na to pytanie jest aż zbyt wiele odpowiedzi. Można mówić bardzo szczegółowo, odnosić się do konkretnych zagadnień, branży czy gałęzi przemysłu lub życia prywatnego. Można, ale nie trzeba, bo kto by to czytał! Powiemy ogólnie, tak aby każdy mógł znaleźć jakiś zarys motywacji dla siebie. Bo prawda jest taka, że każda osoba może znaleźć w sobie motywację do nauki języka angielskiego. Każdy może na tym skorzystać!

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Rozwój własnych zainteresowań i rozrywka

Interesujesz się piłką nożną? A może programowaniem? Słyszałem, że niektórzy są też fanatykami historii krajów anglojęzycznych. Pewnie znalazłeś sporo artykułów po Polsku na temat swoich zainteresowań. W większości w kółko jest wałkowane to samo? Masz wrażenie, że niektóre to prawie kopia drugiego? No niestety, możliwości są ograniczone. Spróbuj poszukać jakiegoś zagadnienia po angielsku – o ile jest to powszechne na całym świecie (na przykład piłka nożna), dotyczy krajów anglojęzycznych (powiedzmy historia Londynu) to znajdziesz niewyobrażalnie więcej wyników niż w polskim internecie.

Jesteś fanem kina, filmów, seriali lub książek? Pochłaniasz film za filmem lub czytasz kilka książek tygodniowo? Może masz czasami wrażenie, że dialogi niekoniecznie oddają charakter filmu, a dubbing nie pasuje do aktora? Spróbuj obejrzeć ten film po angielsku, a zobaczysz, że to znacznie lepsze dzieło niż myślałeś! To samo dotyczy książek – tłumaczenie nigdy nie odda w 100% tego co chciał przekazać autor.

Podnoszenie kompetencji i szersze perspektywy pracy

Jakby się tak bardziej zastanowić to czy ktoś jest w stanie wymienić branżę, w której absolutnie nie jest potrzebny język angielski? Ja nie mam takiego pomysłu. Wszystko za sprawą wszechobecnej globalizacji, która dotyka każdej sfery naszego życia. Zdalna praca dla przełożonego, który jest kilka tysięcy kilometrów stąd? Żaden problem, to już powszechne! Międzynarodowe umowy i kontrakty z obcokrajowcami? Standard! Zagraniczne firmy otwierające swoje siedziby w Polsce? Coraz więcej takich na rynku! A może emigracja do innego państwa w poszukiwaniu pracy? Codzienność, szczególnie w biedniejszych krajach.

Uwielbiasz podróże?

Jeśli uwielbiasz podróżować to pewnie czasami masz problemy, aby komunikować się z innymi ludźmi, prawda? Ciężko jest znać język obowiązujący w każdym państwie, do którego jedziemy. Więc jakie jest rozwiązanie? Najlepiej jakieś uniwersalne, skuteczne wszędzie. Takim rozwiązaniem jest język angielski. Jest to uniwersalny język XXI wieku. Właściwie w każdym zakątku naszej planety, nawet w najmniejszym państwie znajdziemy kogoś, kto lepiej lub gorzej mówi po angielsku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne