Strona głównaPozostałeDrabina - najlepszy przyjaciel majsterkowicza

Drabina – najlepszy przyjaciel majsterkowicza

To nie żart. Drabina to niezbędnik w każdym domu. Mnogość jej zastosowań niejednokrotnie ratuje nasz remont czy zwykłe sprzątanie. Które z drabin są najbardziej popularne i którą najlepiej kupić, dowiecie się z tego wpisu!

Niech ktoś spróbuje wywiercić otwór w suficie bez użycia drabiny. Wiadomo – ludzie potrafią być bardzo kreatywni i w takich sytuacjach za podest potrafi posłużyć dosłownie wszystko. Krzesło, fotel, stół, stolik, łączone taborety, da się? Da, ale bardzo szybko może się to skończyć bolesnym upadkiem, a złamanie lub skręcenie nogi czy ręki mamy gwarantowane. Każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim asortymencie drabinę. Dobra drabina może i kosztuje niemało, jednak na szczęście producenci dostarczają mnogość produktów, które z łatwością dopasujemy do własnych wymagań i możliwości finansowych.

Co jest do wyboru?

Większość pomyśli: drabina to drabina, po co drążyć temat. Jak się jednak okazuje, wybór tej najlepszej, to niemałe wyzwanie. Przede wszystkim zwrócić należy uwagę na to, czy producent spełnia wszystkie normy prawne oraz czy materiał, z którego wykonana jest drabina jest wytrzymały. Najpopularniejsze są drabiny aluminiowe, są lekkie, a przede wszystkim wytrzymałe. Znaleźć możemy drabiny przystawne, czyli rodzaj znany od zarania dziejów. Do wyboru mamy także drabiny jednostronne – z lub bez podestu, które posiadają szczeble tylko z jednej strony, drabiny dwustronne, które mają szczeble po obu stronach drabiny, co daje zdecydowanie większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Drabiny uniwersalne dwu- lub trzyczęściowe to już sprzęt dedykowany profesjonalistom. Mogą one posłużyć jako drabina przystawna lub jako drabina wolnostojąca. W naszej ocenie, drabina wysuwana to sprzęt przeznaczony wyłącznie dla wyspecjalizowanych ekip remontowych. Dzięki niej praca na wysokości nie sprawi żadnych problemów, jednak asekuracja kolegi może okazać się niezbędna.

Co wybrać do domu?

Jeśli myślicie o zakupie drabiny, która idealnie posłuży przy lekkich pracach domowych, w ogrodzie, warsztacie, biurze lub przy drobnych naprawach, to zdecydowanie polecamy drabiny dwustronne. Dostępne w wielu wariantach wielkości, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Chcąc zapewnić sobie jeszcze więcej komfortu i bezpieczeństwa, zachęcamy, aby rozważyć kupno mini rusztowania. Doskonałe rozwiązanie do każdego domu, jeśli prace wysokościowe mogą potrwać więcej czasu.

Jeśli dobrnęliście do końca tego wpisu, to gwarantujemy, że teraz na pewno Wasze prace będą dużo bezpieczniejsze. Kiedyś sami próbowaliśmy, wykonywać remonty bez użycia drabin i wierzcie nam, nigdy się to dobrze nie skończyło. Zakup drabiny, to spory wydatek, ale jest to też sprzęt, w który warto zainwestować, bo posłuży nam przez długie, długie lata.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne