Strona głównaPozostałeEliminacja mistrzostw Europy 2020 – analiza grup A-C

Eliminacja mistrzostw Europy 2020 – analiza grup A-C

Za nami losowanie grup eliminacji mistrzostwa Europy 2020 w piłce nożnej, które odbyło się w Dublinie, a sama impreza będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się 12 krajach i nie będzie miała jednego gospodarza turnieju. Co za tym idzie, wszystkie drużyny starego kontynentu muszą walczyć o udział w turnieju, ponieważ nie ma zespołu który ma zapewniony awans jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji. Jak wyglądają grupy eliminacyjne? Zapraszamy do analizy grup A, B oraz C.

W Grupie A zmierzą się: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo. Niewątpliwym faworytem tej grupy jest Anglia, która gładko powinna przejść przez eliminacje, ale walka o drugie miejsce zapowiada się niezwykle zaciekle i trudno jest wskazać zespół, który uplasuje się za plecami anglików.

Grupę B tworzą: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg. Tutaj murowanym faworytem są aktualni mistrzowie Europy, Portugalczycy, którzy bez problemu powinni zagwarantować sobie miejsce w finałowym turnieju, a na drugą lokatę największe szanse ma Serbia.

Grupę C tworzą reprezentacje: Holandii, Niemiec, Irlandii Północnej, Estonii, Białorusi. W tej grupie pierwsze dwa miejsca są zarezerwowane dla Niemców i Holendrów, i między nimi rozstrzygnie się walka o pierwszą lokatę, a patrząc na ostatnią dyspozycję holenderskich drużyn klubowych, można ostrzyć zęby na pojedynek tych drużyn. Reszta reprezentacji  powalczy prawdopodobnie o miejsce za plecami tych zespołów, jednak nie oznacza to że nie wystąpią pojedyncze niespodzianki. W każdej grupie faworyci miewają mecze określane mianem „wpadki”, podobnie może być w grupie C.

źródło: blog bukmacherski

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne