Strona głównaBiznesNa czym polegają ubezpieczenia grupowe?

Na czym polegają ubezpieczenia grupowe?

Jednym z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych są indywidualne ubezpieczenia na życie. Takie ubezpieczenie posiada niezwykle dużo osób. Warto jednak wiedzieć, że oprócz tego typu ubezpieczenia coraz większą popularnością cieszą się także grupowe ubezpieczenia. W związku z tym warto jest wiedzieć na czym polega ten produkt ubezpieczeniowy i do kogo jest w szczególności skierowany.

Czym są ubezpieczenia grupowe?

Firmy ubezpieczeniowe ten produkt przede wszystkim kierują do przedsiębiorców i zakładów pracy. Z ubezpieczeń grupowych konkretnie skorzystać mogą pracownicy tych przedsiębiorstw. Ubezpieczenie jest formą ochrony dla pracowników oraz ich rodzin. Uruchamiane jest np. w sytuacji wypadku lub choroby, która uniemożliwia pracę. Zakres ubezpieczenia grupowego uzależniony jest przede wszystkim od konkretnej oferty. Ważne jest jednak, że obejmuje ono często także rodzinę pracownika w przypadku jego śmierci.

Grupa docelowa, czyli dla kogo ubezpieczenie grupowe

Ubezpieczenie grupowe to atrakcyjne ubezpieczenie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W przypadku pracowników otrzymują oni bardzo dobrą ochronę ubezpieczeniową przy niewielkich kosztach. Takie ubezpieczenie nie jest drogie ponieważ firma ubezpieczeniowa jednorazowo dociera do wielu klientów. Dzięki temu może ona zaproponować zdecydowanie niższe koszty ubezpieczenia. Dla pracodawcy jest to idealna forma dodatkowego świadczenia jakie mogą zaproponować swoim pracownikom.

Minimalna i maksymalna wielkość grupy ubezpieczeniowej

Jak sama nazwa wskazuje, aby ubezpieczenie grupowe mogło być w danej firmie uruchomione w momencie kiedy zechce z niego skorzystać grupa pracowników. Co ważne, firmy ubezpieczeniowe nie stawiają ograniczeń co do tego jak duża ma być to grupa pracowników. Może być to liczba nieograniczona. Dlatego z tego formy ubezpieczenia mogą korzystać firmy zatrudniające nawet kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników. Jednak istotne jest to, że firmy ubezpieczeniowe wymagają minimalnej liczby pracowników. Liczba ta różni się w zależności od firmy ubezpieczeniowej i jej oferty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne