Strona głównaBiznesOprogramowanie na zamówienie dla firm

Oprogramowanie na zamówienie dla firm

Jeśli decydujemy się na stworzenie oprogramowania na zamówienie, oznacza to zwykle, że mamy świadomość potrzeb naszej organizacji, które nie mogą zostać spełnione przez rozwiązania już dostępne na rynku. Oprogramowanie dedykowane może się okazać strzałem w dziesiątkę ze względu na wysokie dopasowanie funkcjonalności do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Projektowaniem systemów IT zajmują się tzw. software house, których pierwszym zadaniem jest określenie wraz z klientem, jakie są jego oczekiwania.

Przy tworzeniu oprogramowania na zamówienie firma programistyczna skupia się na uzyskaniu rozwiązania możliwie najpełniej odpowiadającego działalności firmy. Branża IT wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje spektrum obszarów, w których można tworzyć indywidualne narzędzia – od aplikacji internetowych, przez mobilne, aż po rozwiązania z gatunku e-commerce. Zakres dostępnych produktów można sprawdzić np. tu: www.davinci-studio.com. Dostępna na rynku oferta jest całkiem szeroka. Oprogramowanie dedykowane daje możliwość rozwijania systemów w przyszłości, co pozwala na dopasowanie ich do zmieniających się warunków, w których działa nasz biznes, ale również niezależność od dostawcy.

Koszty wdrożenia takiego oprogramowania są niekoniecznie wyższe od wdrożenia oprogramowania standardowego. Jeśli rozwiązanie zostało odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników i charakteru działalności, to efektywność jego implementacji będzie dużo większa, a wyższy koszt początkowy szybko się zwróci. Rozwiązanie uniwersalne może się okazać mało przyswajalne dla organizacji i pociągnąć za sobą straty. Również czas potrzebny na całkowite wdrożenie gotowego produktu bywa wydłużony ze względu na konieczność odpowiedniej konfiguracji. Nie zawsze jest więc prawdą, że potrzebujemy więcej czasu na budowę i wdrożenie oprogramowania dedykowanego.

Zwykle więc tworzenie oprogramowania na zamówienie opłaca się długoterminowo. Możliwość zaprojektowania narzędzi bliskich ideałowi, łatwość rozbudowy i modyfikacji oraz dostosowanie do potrzeb użytkownika przemawiają na korzyść tego rozwiązania. W dłuższej perspektywie oprogramowanie dedykowane ma większy potencjał niż uniwersalne, mimo że na początku może stanowić wyzwanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne