Strona głównaBiznesOrganizacja konferencji od strony technicznej

Organizacja konferencji od strony technicznej

 Dla zwykłego uczestnika konferencji obce są terminy, takie jak: systemy do tłumaczeń symultanicznych czy streaming video. To ty, jako organizator eventów orientujesz się we wszystkich tych specjalistycznych określeniach. Od ciebie zależy, czy goście będą zadowoleni czy nie. Co masz do dyspozycji?

Sprzęt do obsługi konferencji

Zaawansowany technologicznie sprzęt nagłośnieniowy to nieograniczone możliwości przy organizacji konferencji. Obsługa techniczna dysponuje tu wieloma możliwościami:

  • systemy dyskusyjne – bezprzewodowe systemy do prowadzenia konferencji bez zakłóceń,
  • sprzęt videokonferencyjny i telekonferencyjny – pozwalający na połączenia z rozmówcami z dowolnego miejsca na świecie, którzy posiadają łącze telefoniczne ISDN lub IP,
  • aparatura do tłumaczeń symultanicznych (wraz kabiną) – zawiera sprzęt umożliwiający tłumaczenia wypowiedzi na bieżąco. W zestawie: pulpit tłumacza, cyfrowa jednostka sterująca, promienniki podczerwieni, odbiorniki,
  • systemy do głosowania, jeżeli chcesz sprawdzić wiedzę lub opinie uczestników konferencji,
  • monitory LED 55” i 80”, energooszczędne, o jakości obrazu Full HD 1080p – do wyświetlania filmów DivX i DivX HD, muzyki MP3, zdjęć i prezentacji bezpośrednio z pamięci USB i przenośnych dysków twardych.

Co poza dźwiękiem i obrazem?

Wyposażenie w różnego rodzaju sprzęt jak: mównice, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, systemy audio video, systemy rejestracji video wraz ze streamingiem, oświetlenie sali to tylko ogólnie zasygnalizowane terminy. Spece z obsługi technicznej konferencji na pewno podpowiedzą najlepsze rozwiązania i aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim wielkość nagłaśnianej sali obrad i jej akustykę oraz liczbę uczestników konferencji.

Realizacja wizji dla transmitowanych kongresów i konferencji to osobne zagadnienie. Spece od obsługi technicznej, dla pełnej satysfakcji organizatora, potrafią stanąć na głowie. Profesjonalne kamery, serwery streamingowe, miksery video, procesory do zarządzania obrazem, konsole dźwięku, rekordery i playery emisyjne to tylko wierzchołek góry lodowej. Od ciebie zależy, na co będziesz gotowy, aby konferencja wypadła znakomicie. Powodzenia!

Zobacz więcej na: https://cma.pl/obsluga-techniczna-konferencji-i-kongresow/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne