Strona głównaUncategorizedRekordy w piłce nożnej

Rekordy w piłce nożnej

Rekordy o jakim z pewnością nie słyszałeś. W tym poście dowiesz się wszystkiego o najwiekszych rekordach w piłce nożnej. Chyba każdy z nas wie, że jest to sport uprawiany w każdym zakątku ziemi. Ze względu na popularyzację i lata praktyki, piłka nożna doczekała się niezłym rekordów na swoim koncie. Dzisiaj przekażemy wam trochę ciekawostek odnośnie rekordów jakie padły w piłce nożnej. Mamy nadzieję, że nowe rekordy również pojawią się na zbliżającym się euro 2020.

Zawodnik z największą liczbą bramek

Pierwszy rekord należy do łowcy bramek. Czy znasz piłkarza, który strzelił w swojej historii zawodowej największą liczbę bramek? Jest nim niesamowity brazylijczyk o imieniu Pelege. Ten szalony zawodnik na przestrzeni wszystkich lat, kiedy grał w piłkę nożną strzelił łącznie 1281 bramek. Taka ogromna ilość trafień do siatki nie udała się dotąd żadnemu innemu zawodnikowi. Jest to bez wątpienia rekord wart uwagi!

Najszybsza bramka

Kolejnym ciekawym rekordem, o których warto wspomnieć jest oczywiście najszybsza bramka w historii piłki nożnej. Padła ona w zaledwie 2 sekundy od rozpoczęcia spotkania. Zawodnik rozpoczął ze środka boiska, podał do kolegi, a ten od razu posłał piłkę w kierunku siatki i trafił. Dzięki temu na dobre wpisał się do księgi rekordów guinessa. Miejscem tego wydarzenia była Rosja.

Najwięcej bramek straconych w jednym meczu

Pisaliśmy już o zdobywaniu bramek to teraz warto wspomnieć o niechlubnym rekordzie straconych goli. W 2002 roku drużyna z madagaskaru podejmowała rywala, z którym przegrała ajż 149:0. Tak, my też nie mogliśmy uwierzyć. Ten rekord przyniósł drużynie niesamowitą sławę na całym świecie.

To są trzy najważniejsze rekordy, o których warto było napisać. Oczywiście jest ich jeszcze mnóstwo, ale nie ma sensu wnikać aż w takie szczegóły. Mamy ogromna nadzieje, że spodobał Ci się ten wpis i zostaniesz z nami na dłużej. Już za tydzień kolejna porcja fajnych sportowych ciekawostek.

Źródło: mecze na żywo

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne