Strona głównaUncategorizedZalety herbicydów i chemicznej metody zwalczania chwastów

Zalety herbicydów i chemicznej metody zwalczania chwastów

Chemikalia, których rolnicy używają do zwalczania chwastów, mogą stanowić ukryte zagrożenie dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

Chociaż herbicydy pomagają zwiększyć podaż żywności i pobudzają gospodarkę, przyczyniają się również do zanieczyszczenia i chorób, od podrażnienia skóry po raka. Zrozumienie zalet i wad herbicydów może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych wyborów dotyczących kupowanych produktów, firm, które zdecydujesz się wesprzeć oraz rodzajów produktów używanych do ochrony płodów rolnych. Pozostawione bez działania chwasty konkurują z uprawami o wodę, światło słoneczne i substancje odżywcze w glebie. Stosowanie herbicydów eliminuje ten problem, aby pozwolić na większy plon, mniej braków żywności i niższe ceny żywności. Bez stosowania pestycydów niektóre uprawy, takie jak marchew, kukurydza czy zboża byłyby zmniejszane o prawie 50 procent rocznie.

Chociaż trudno jest wycenić dobrze utrzymane pole golfowe lub kwitnący ogród, tego rodzaju piękne krajobrazy oferują same w sobie korzyści.

Bez herbicydów pola golfowe i boiska sportowe byłyby prawdopodobnie wypełnione chwastami, a właścicielom domów byłoby o wiele trudniej utrzymać zadbane i zdrowe kwietniki i ogrody warzywne. Herbicydy powstrzymują pojawianie się chwastów przez długi okres po ich zastosowaniu. W metodach mechanicznych, takich jak ręczne pielenie, chwasty zwykle odrastają wkrótce. Głęboko zakorzenione, wegetatywnie rozmnażające się chwasty można zwalczać za pomocą translokowanych herbicydów. Metody mechaniczne, takie jak pielenie lub motyka, nie są tak skuteczne w ich kontroli. Czasami odpowiednie połączenie metod mechanicznych, przykładowo głęboka orka i oprysk do zbóż, jest o wiele bardziej skuteczne w zwalczaniu takich chwastów. Stosowanie herbicydów wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej dotyczącej wyboru konkretnego herbicydu, czasu stosowania, metody oraz bezpiecznej dawki środka w danej uprawie. Przedawkowanie i niedostateczna dawka herbicydów może stanowić różnicę rynkową między sukcesem lub porażką zwalczania chwastów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne