Strona głównaBiznesAby dobrze pomagać, warto się szkolić

Aby dobrze pomagać, warto się szkolić

Mając nawet najlepsze chęci do pomocy innym, nie zawsze można wspierać odpowiednio dobrze i sprawnie. Mając kontakt z dziećmi i młodzieżą z problemami, po przebytych traumach, ze spektrum autyzmu, warto się doszkalać, żeby wiedzieć, w jaki sposób im pomagać. To od dorosłych zależy, czy młodzi ludzie będą czuć się dobrze ze sobą, czy poczują się bezpieczni i zrozumiani.

Pomaganie nie zawsze jest proste, ale przechodząc odpowiednie szkolenie, na przykład kurs socjoterapii, można być odpowiednio przygotowanym na udzielenie wsparcia tym, którzy go potrzebują. Kurs arteterapii dopełni zajęcia socjoterapeutyczne i pomoże zamienić negatywne emocje w satysfakcję ze sztuki i z siebie.

Socjoterapia i arteterapia – z czym to się je?

Socjoterapia i arteterapia to pojęcia, które są ze sobą powiązane.

Socjoterapia służy osobom, które między innymi:

  • mają problemy w kontaktach międzyludzkich i porozumieniem z otoczeniem
  • zmagają się z depresją
  • mają trudności i zaburzenia emocjonalne
  • borykają się z zespołem stresu pourazowego

Może być im trudno wyjść z tego samodzielnie, dlatego warto szukać pomocy. Z drugiej strony, jeśli ktoś chce wspierać dzieci i młodzież w tym zakresie, powinien najpierw przejść kurs socjoterapii.

Arteterapia to w dużym skrócie i uproszczeniu leczenie przez sztukę. Dzięki tworzeniu, osoba chora uwalnia emocje, pozwala im przekształcić się w coś dobrego, z czego może być dumna. Tworzenie pozwala pozbyć się napięcia i odprężyć. Osoby, które chcą nakierowywać młodych ludzi na pracę nad emocjami za pomocą sztuki, mogą przejść kurs arteterapii.

Warto wiedzieć, jak pomagać

Szkoła socjoterapii nie jest tylko dla osób chcących pracować w świetlicach, szkołach czy domach kultury. Na kurs socjoterapii mogą też iść bliscy osób z zaburzeniami, żeby móc ich lepiej wspierać. Warto nauczyć się, jak diagnozować problem, jak rozpoznawać zaburzenia emocjonalne i dysfunkcje oraz jak dostosować metodę pracy do potrzeb.

Na każdego, kogo interesuje tworzenie sztuki w różnej postaci, czeka szkoła arteterapii. Należy zwrócić uwagę na to, że kurs arteterapii może przejść każdy. Nawet ten, który nie jest uzdolniony plastycznie. Chodzi o wskazanie kierunku, podpowiadanie różnych technik i poprawę skuteczności terapii. Działaj z głową, zainwestuj w siebie i pomagaj tym, którzy na to wsparcie liczą najbardziej.

Więcej na temat kursów z zakresu socjoterapii można przeczytać na https://ppit.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne