Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się regały paletowe?

Czym charakteryzują się regały paletowe?

Regały paletowe są uniwersalnym rozwiązaniem, które odpowiada na potrzeby współczesnej logistyki. Można je spotkać w wielu magazynach oraz centrach dystrybucyjnych. W niniejszym artykule przedstawiamy czym się charakteryzują i za jakie zalety są cenione.

Konwencjonalne i niezawodne rozwiązanie

Regały paletowe są wykorzystywane do składowania towarów różnego typu. Jest to rozwiązanie o konwencjonalnej konstrukcji, które można wdrożyć stosunkowo tanio w porównaniu do innych specjalistycznych regałów magazynowych. Konwencjonalna konstrukcja i niskie koszty wdrożenia nie oznaczają jednak wyraźnego kompromisu pod względem jakości. Wprost przeciwnie – regały paletowe są uważane za niezawodne rozwiązanie.

Warto zauważyć, że ze względu na popularność tego rozwiązania regały paletowe z reguły są dobrze znane przez kontrahentów co z reguły sprzyja elastycznemu zarządzaniu dostawami.

Trzeba odnotować, że regały paletowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Pomimo swojej nazwy, spokojnie mogą posłużyć do przechowywania materiałów, które nie są ułożone na paletach.

W praktyce, regały paletowe nie mają większych wad. Trzeba tylko zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie regału, które z reguły pozwala na zastosowanie palet o wadze od 200kg do 2000kg.

Elastyczność w zakresie dopasowania regałów do powierzchni magazynu

Regały tego typu można dostosować do potrzeb niemal każdej powierzchni magazynowej. Dobrze sprawdzaj się zarówno w małych magazynach jak i w dużych centrach logistycznych.

Charakteryzują się dosyć dużą dowolnością pod względem możliwości w zakresie rozstawienia ich w magazynie. Na etapie projektowania można określić różną przestrzeń dla wózków widłowych oraz różna wysokość regałów magazynowych (osiągająca nawet 10 metrów). To sprawia, że regały paletowe sprzyjają optymalizacji w zakresie wykorzystania przestrzeni magazynowej.

Jaka alternatywa dla regałów paletowych?

Kiedy warto poszukać alternatywy dla regałów paletowych? W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie regałów o zwiększonej nośności lub o niestandardowych wymiarach. Przykładem jest składowanie towarów dłużycowych (materiały o podłużnym kształcie np. rury PCV lub drewno konstrukcyjne). W takich przypadkach są stosowane np. regały wspornikowe, które umożliwiają przechowywanie towarów o niestandardowym wymierzę oraz dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo dużą nośnością sięgającą nawet 2000kg na jeden wspornik (co daje imponującą nośność sięgającą nawet kilku ton na jedną półkę).

Podsumowanie

Podsumowując, regały paletowe są rozwiązaniem niemal idealnym, które dobrze sprawdza się w magazynach i centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się dużą uniwersalnością i z reguły jest dobrze znane przez pracowników oraz kontrahentów. Tylko na niektórych magazynach, które składują towary o niestandardowych wymiarach lub wyjątkowo dużej wadze rozsądnym jest skorzystanie z alternatyw jaką mogą być regały wspornikowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne