Strona głównaFinanseUzyskanie kredytu dla zadłużonej firmy jest możliwe

Uzyskanie kredytu dla zadłużonej firmy jest możliwe

Prowadzenie działalności gospodarczej nierzadko wiąże się z koniecznością ponoszenia sporych wydatków. Jeśli w firmowym budżecie nie ma zbyt wielu środków na tego typu wydatki pojawia się problem. Niedoinwestowana firma z czasem będzie bowiem notować coraz niższe przychody, a ryzyko jej upadku znacznie wzrośnie. Czasami jedyną możliwością zdobycia pieniędzy na rozwój firmy jest kredyt. Nie zawsze jednak można taki kredyt na firmę w banku otrzymać. Problem pojawia się choćby wtedy, gdy firma jest zadłużona. Otrzymanie kredytu na taką firmę nierzadko jest wyjątkowo trudne.

Banki nie wypłacą kredytu bez dostarczenia zaświadczeń z ZUS i US

Oczywiście właściciel każdej firmy może złożyć wniosek o kredyt. Pracownicy banków z pewnością prześwietlą sytuacje danej firmy i zażądają wielu dokumentów, które ją potwierdzą. Wymagane są między innymi zaświadczenia z ZUS i US. Jeśli firma jest zadłużona, informacje na ten temat w zaświadczeniach na pewno będą. Najczęściej już to wystarczy, by bank odmówił wypłaty kredytu i odrzucił wniosek o kredyt. Tak się dzieje często w końcowym etapie ubiegania się o kredyt. Oczywiście jeśli jest taka możliwość, zadłużenie, o którym wzmianka jest w zaświadczeniach z ZUS i US można spłacić i ponownie ubiegać się o kredyt. Nie zawsze jednak jest to możliwe, za każdym razem też powoduje, że ewentualna wypłata kredytu przedłuża się w czasie. Nie warto czekać. O wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która udziela kredytów i pożyczek dla firm, nie sprawdzając zaświadczeń z ZUS i US. Takie kredyty bez ZUS i US wypłacane są bardzo szybko, a jak wiadomo krótki czas od złożenia wniosku o pożyczkę do chwili wypłaty pieniędzy powinien być możliwie krótki

Doradca kredytowy pomoże w znalezieniu najlepszych ofert 

Kredyty bez ZUS i US dostępne są w wielu firmach kredytowych, nie warto jednak poszukiwać ich na własną rękę. W ten sposób można oczywiście znaleźć oferty kredytowe, jest to jednak czasochłonne i związane z ryzykiem podpisania umowy kredytowej na niekoniecznie idealnych warunkach. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do doradcy kredytowego, który w naszym imieniu wyszuka najlepsze oferty. Decydując się na współpracę z doradcą, można mieć pewność, że przedstawione oferty będą rzeczywiście korzystne. Profesjonalista w tej dziedzinie nie tylko znajdzie takie oferty, ale i wyjaśni wszystkie ich szczegóły. Odpowie też na wszelkie pytania związane z daną ofertą pożyczkową.

Pieniądze pożyczone na firmę, co do zasady powinny być wydane na jej potrzeby. Wszelkie szczegóły na ten temat opisane są w umowie, na podstawie której pożycza się pieniądze. Nie warto postępować wbrew zapisom umowy, może to bowiem skończyć się negatywnymi konsekwencjami, z wypowiedzeniem umowy i koniecznością natychmiastowego zwrotu pieniędzy i poniesienia innych kosztów – na przykład kar umownych.

Warto też pamiętać, że na zadłużoną firmę nie da się pożyczyć nieograniczonych sum pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że można pożyczyć wyjątkowo mało. Doradca finansowy bez problemu znajdzie oferty pożyczkowe, z możliwością pożyczenia na zadłużoną firmę nawet stu tysięcy złotych. W wielu przypadkach możliwe jest pożyczenie jeszcze większych sum pieniędzy. Konkretna suma zależna jest zawsze jednak od sytuacji firmy, jej wielkości czy majątku. W przypadku większych firm można pożyczyć nawet wielokrotnie więcej niż wspomniane sto tysięcy złotych.

Pożyczone pieniądze warto rozsądnie wydawać

Pożyczyć pieniądze na zadłużoną firmę oczywiście można. W przypadku takiej firmy szczególnie ważne jest jednak rozsądne wydanie tych pieniędzy. Można je przeznaczyć na poprawienie sytuacji firmy, inwestycje i jej rozwój. Warto te środki wydawać bardzo rozsądnie, tylko bowiem wtedy jest szansa na to, że firma wyjdzie z długów i zacznie się rozwijać. Oczywiście pożyczone pieniądze należy też spłacać zgodnie z zapisami umowy i w terminie. Nieterminowe spłacanie długu wiązać się będzie bowiem z koniecznością ponoszenia dodatkowych koszów, takich jak odsetki czy kary umowne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne