Strona głównaBiznesCo uwzglednić w swoim CV?

Co uwzglednić w swoim CV?

Nowe przepisy mówiące o dyskryminacji ze względu na wiek określają, że w swoim Cv nie musisz wpisywać wieku, czy daty urodzenia.

Tutaj znajdują się niektóre wskazówki, które może będziesz chciał zawrzeć:

Profil osobisty

Stanowi to krótki komunikat zawarty na początku Cv, aby zaprezentować się jak najlepiej, przedstawić własne umiejętności wraz ze zdobytym doświadczeniem i cechami osobistymi. Możesz posłużyć się pozytywnymi stwierdzeniami, jak na przykład “kompetentny”, “dostosowany” oraz “sumienny”. Dopasuj komunikat o sobie do wymagań każdej pracy, o którą aplikujesz, aby pokazać przyszłemu pracodawcy, że jesteś właściwą osobą na to stanowisko.
Osiągnięcia

Wspomnij o rzeczach, które wykonałeś dobrze w przeszłości, a które mogą być istotne dla stanowiska, o które się starasz.
Kwalifikacje i szkolenia

Uwzględnij wszystkie kwalifikacje i szkolenia ze swoich poprzednich stanowisk pracy (na przykład szkolenie w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa lub dokument o znajomości higieny żywności), na poczatku powinieneś uwzględnić kwalifikacje, które nabyłeś w szkole, czy szkole wyższej.
Zainteresowania

Mogą one korzystnie wpłynąć na Twój formularz aplikacyjny, w przypadku, gdy Twoje zainteresowania oraz aktywności rekreacyjne wpływają na obowiązki oraz umiejętności, które mogą być pomocne w wykonywaniu pracy, o którą się starasz, być może jesteś członkiem klubu lub społeczności, dla którego organizujesz zajęcia lub wykazujesz się cechami przywódczymi.
Inna informacja

To zależy jedynie od Ciebie, czy je uwzględnisz, jednak może Ci to pomóc, gdy masz luki w swoim Cv. W przypadku, gdy masz lukę w karierze zawodowej, ponieważ sprawowałeś opiekę nad dziećmi lub starszymi członkami rodziny, uczyń z tego pozytywny fakt i pomyśl o umiejętnościach, które nabyłeś w trakcie wykonywwania tycz czynności. Gdy praca, o którą się starasz jest odmienna od tej, którą wykonywałeś w przeszłości, wytłumacz dlaczego chcesz wykonywać inny rodzaj pracy.
Referencje

Osobiste referencje

Możesz nie mieć ochoty na umieszczanie tych informacji w swoim cv, ale korzystnie jest podać dwie lub więcej osób, które mogą przedstawić osobiste referencje. Najlepiej jest uwzględnić swojego ostatniego pracodawcę, lecz jeśli przez dłuższy czas nie wykonywałeś pracy, może to być ktoś, kto zna Ciebie przez dłuższy czas i może wypowiedziec się na temat Twojej osoby oraz Twoich cech związanych z pracą, o którą się starasz. Powinieneś wczesniej poprosić tę osobę o wyrażenie na to zgody.

Poproś przyjaciela lub członka rodziny, by przeczytał Twoje Cv, aby upewnić się, czy jest ono trafne i, czy we właściwy sposób ukazuje Twoje umiejętności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne