Strona głównaBiznesCzy inwestycja w dystrybutory wody się opłaca?

Czy inwestycja w dystrybutory wody się opłaca?

Dystrybutory wody to coraz częściej spotykane urządzenia. Możemy je zauważyć w budynkach użyteczności publicznej, w wielu biurach, ale także w domach jednorodzinnych. Posiadają wiele zalet, jednak wciąż mnóstwo ludzi zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno opłaca się w nie inwestować? Spróbujmy pochylić się nad tym tematem.

Dystrybutory butlowe i bezbutlowe

Dystrybutory wody można podzielić na dwa główne rodzaje. Pierwszym z nich są dystrybutory butlowe, które przedstawiane są jako rewelacyjne alternatywa dla wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Galony, które pasują do dystrybutorów, mogą pomieścić zazwyczaj aż 20 litrów wody źródlanej. Choć i galony, i butelki do wody wyprodukowane zostały z tych samych materiałów, do środowiska i tak trafia znacznie mniej odpadów. Korzystając z dystrybutora butlowego, najczęściej możemy korzystać z wody źródlanej, która posiada wiele cennych właściwości. Przede wszystkim jest bogactwem składników mineralnych, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Dystrybutory wody butlowe to również znaczna oszczędność pieniędzy, gdyż jeden galon mieszczący 20 litrów jest znacznie tańszy, niż 20 litrów wody zamkniętej w plastikowych butelkach o pojemności 1,5 litra.

Drugim rodzajem dystrybutorów są urządzenia bezbutlowe, które zbudowane zostały na zasadzie odwróconej osmozy. W tym wypadku woda, którą chcemy nalać do kubeczka, przechodzi przez filtr mechaniczny, węglowy oraz membranę osmotyczną. Korzystając z takiego rodzaju dystrybutora możemy być pewni, że z wody zostaną usunięte nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Zaletą dystrybutora bezbutlowego jest brak dodatkowych kosztów związanych z regularnym zakupem butli z wodą.

Wady i zalety dystrybutorów wody

Dystrybutory wody charakteryzują się ogromną liczbą zalet. Przede wszystkim woda pozyskiwana za ich pośrednictwem jest tania, a ponadto można ją pić w różnych temperaturach. Dystrybutory butlowe są ekologiczną i bardzo wygodną alternatywą dla wody butelkowanej, jednak warto mieć na uwadze, że galony z wodą nie mogą stać zbyt długo. Jeśli woda nie jest używana za często, lepszym rozwiązaniem jest dystrybutor bezbutlowy, w którym woda zawsze będzie świeża, pozbawiona bakterii i innych, niekorzystnych dla zdrowia zanieczyszczeń.

Czy warto inwestować w dystrybutory wody?

Zanim zdecydujemy się na zakup dystrybutora, warto zastanowić się, czy mamy go gdzie usytuować. Ponadto, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki dystrybutor jest potrzebny i czy ludzie, którzy pracują w biurze lub domownicy będą z niego korzystać. Dystrybutory wody rewelacyjnie sprawdzają się w miejscach pracy, gdzie woda kranowa niekoniecznie nadaje się do picia. Z kolei właściciele gospodarstw, którzy posiadają własne ujęcia lub korzystają z wodociągów, mogą zainwestować w dystrybutory bezbutlowe, które jeszcze polepszą jakość wody wydobywającej się z kranu. Dystrybutory wody w biurach to miły akcent, zwłaszcza w ciepłych miesiącach, kiedy panuje wysoka temperatura i zarówno pracownicy, jak i klienci szukają sposobu na ochłodzenie oraz uzupełnienie zapasów wody w organizmie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne