Strona głównaFinanseKredyt dla obcokrajowców – jak go uzyskać

Kredyt dla obcokrajowców – jak go uzyskać

Do Polski każdego roku przyjeżdża coraz większa liczba cudzoziemców. Fakt, że w Polsce znajdują się również obcokrajowcy sprawił, że do banków trafiało coraz więcej zapytań o kredyt dla tych właśnie osób. Czy uzyskanie kredytu przez obcokrajowca w Polsce jest możliwe? Tak! Sprawdź, jak go uzyskać.

Jeszcze nie tak dawno kredyt dla obcokrajowców https://splatapozyczek.pl/ był możliwy do zaciągnięcia tylko po uzyskaniu przez nich polskiego obywatelstwa. Jednak sytuacja ta uległa zmianie i obecnie również ta grupa klientów może starać się o kredyty i pożyczki w polskich bankach i instytucjach pozabankowych.

Jak uzyskać kredyt dla obcokrajowca

W obecnych ofertach banków i parabanków można znaleźć specjalny kredyt dla obcokrajowca. Warunkiem umożliwiającym ubieganie się o taki kredyt jest posiadanie karty stałego pobytu oraz wizy. Potrzebne będzie również udokumentowanie stałego i legalnego dochodu – tak jak w przypadku mieszkańców Polski. Banki stawiają przed obcokrajowcami nieco inne wymagania, jednak ogólnie rzecz biorąc są one podobne do tych stawianych Polakom. Raczej nie ma tu mowy o dyskryminacji. Jeżeli więc klient, który nie jest obywatelem Polski, ale posiada stałe zatrudnienie na jej terenie oraz odpowiednie dochody, które jest w stanie udokumentować może bez problemu wnioskować o kredyt dla obcokrajowców.

Zaciągnięcie kredytu wiąże się z okazaniem niezbędnych dokumentów. Ubiegając się o kredyt dla obcokrajowców potrzebne będą:

– umowa o pracę lub zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie

– karta stałego pobytu (w przypadku osób, które nie posiadają karty stałego pobytu będzie wymagane okazanie karty pobytu czasowego)

– zaświadczenie, potwierdzające meldunek w Polsce

– paszport

– numer PESEL

– raport kredytowy z kraju pochodzenia (na jego podstawie bank będzie mógł sprawdzić historię kredytową klienta)

– aktywny numer konta w polskim banku – placówka udzielająca kredytu może wymagać posiadania konta w Polskim banku, jednak nie zawsze jest to konieczne

Zasady udzielenia kredytu dla obcokrajowców mogą różnić się w zależności od wybranego banku czy innej placówki finansowej. Przed podjęciem decyzji, sprawdź, gdzie otrzymasz najlepsze warunki bądź skorzystaj z pomocy doradców kredytowych Spłata Pożyczek.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne