Strona głównaFinanseNajpopularniejsze ubezpieczenia

Najpopularniejsze ubezpieczenia

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest jednym z najpopularniejszych produktów towarzystw ubezpieczeniowych. Duże zainteresowanie polisą tego typu oczywiście wynika z faktu że OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Brak ubezpieczenia OC może skutkować wysokimi karami.

Komunikacyjne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje koszty związane z uszkodzeniem pojazdu w sytuacji gdy będziemy brali udział w wypadku samochodowym. Czasami polista tego typu zawiera także koszty leczenia oraz parę innych elementów dodatkowych.

Ubezpieczenie OC dotyczy pojazdu, jest jednak kupowane przez właściciela pojazdu. Ta wydawałoby się banalna informacja jest tak naprawdę bardzo istotna z punktu widzenia kosztów, gdyż to właśnie od doświadczenia oraz historii wypadkowej właściciela pojazdu w dużej mierze wynika wysokość składek.

Dużo mniej popularnym typem ubezpieczenia jest Auto Casco (AC). Jest to dobrowolna forma zabezpieczenia pojazdu. W niektórych wypadkach AC może okazać się bardzo pomocne gdyż w umowie tej polisy zawartych jest wiele elementów, których nie ma w OC. Główna różnica odnosi się tutaj do szkód pojazdu powstałych na wskutek winy użytkownika.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia na życie Poznań to szerokie pojęcie, które z pewnością należy zaliczyć do grona popularnych ubezpieczeń. Mowa tutaj o polisach chroniących przed takimi zdarzeniami losowymi jak: śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, trwała niezdolność do pracy, choroba, pobyt w szpitalu, operacja, inwalidztwo itd.

Ubezpieczenia na życie pomimo że są ubezpieczeniami dobrowolnymi to należą do chętnie kupowanych polis. Bardzo często zdarza się że polisa na życie jest dostępna w niższej cenie w ofercie ubezpieczenia grupowego (np. w zakładzie pracy lub w szkole).

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Nieruchomości często stanowią podstawę majątku zbieranego przez całe życie. Dlatego spośród różnorodnych ubezpieczeń majątkowych to właśnie ubezpieczenie nieruchomości cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Z pewnością na taki stan rzeczy wpływ mają także wymogi banków przy umowach hipotecznych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne