Strona głównaPozostałeTypy zakładów bukmacherskich

Typy zakładów bukmacherskich

Jakie są sposoby typowania wydarzeń sportowych? Jak powszechnie wiadomo najczęściej obstawianymi typami są ‘bety’ na wygraną danej drużyny lub remis w całym spotkaniu. Są to tak zwane zakłady podstawowe. Oferta bukmacherów jest dużo bardziej rozbudowana niż tylko wyżej wymienione typy.

Zakłady bukmacherskie i sposoby ich obstawiania

  • Typy z podpórką – aby zwiększyć swoją wygraną obstawiamy typy z podpórką: 1X / 2X, 12. W pierwszym przypadku obstawiamy, że owa drużyna ‘nie przegra’, czyli wygrana następuję w dwóch przypadkach – remisu bądź zwycięstwa. W opcji 12, szacujemy, że w meczu nie będzie remisu.
  • Typy na klasyfikację końcową – wyróżniamy dwa takie typy. Ten na zwycięstwo oznacza się jako V, natomiast standardowo pierwszą trójkę określa się jako 1-3.
  • Zakłady typujące ilość bramek – obstawienie np. Under 2.5 – czyli poniżej 2.5 gola oznacza, że w danym meczu padną równo dwie bramki lub będzie ich mniej. Over 2.5 oznacza, że w spotkaniu padną 3 bramki lub będzie ich więcej.
  • Handicap – mówiąc najprościej w przypadku tego typu dana drużyna rozpoczyna mecz z ujemną ilością bramek, np. handicap (-1). Aby typ był wygrany, druga drużyna musi wygrać co najmniej ilością dwóch goli. Drugim rodzajem handicapu jest handicap azjatycki, który oznacza, że w przypadku wygranej jednym golem, np. 2:1 kupon nie jest ani wygrany ani przegrany – następuje zwrot postawionej stawki.
  • Dokładny wynik – wygrywasz tylko, wtedy gdy obstawisz dokładny wynik. Szansa na wygrana w tym przypadku jest mniejsza, ale kurs o wiele wyższy.
  • Draw No Bet – popularne DNB – spotkanie bez remisu. W przypadku remisu, następują zwrot postawionej stawki.
  • Możemy również obstawiać przeróżne kombinację, jak np. ilość rzutów rożnych, rzutów z autu, spalonych, żółtych kartek bądź wytypować strzelca bramki. Opcji jest mnóstwo, zwłaszcza w przypadku popularnych spotkań. Dodatkowo możemy obstawiać typy na żywo, podczas trwania meczu.

źródło: https://bet.org.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne