Strona głównaUncategorizedUbezpieczenie wyświetlacza – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie wyświetlacza – czy to się opłaca?

Dla większości z nas smartfon w dzisiejszych czasach jest prawdziwym „centrum dowodzenia”. Czasy, gdy telefon służył nam jedynie do komunikowania się z innymi, dawno już minęły. Obecnie za pomocą smartfona uczymy się, pracujemy, utrwalamy ważne dla nas momenty oraz dzielimy się nimi z innym. Nic więc dziwnego, że urządzenia te są coraz bardziej zaawansowane technologicznie.

Czym jest ubezpieczenie wyświetlacza?

Niestety, nie idzie to w parze z ich wytrzymałością. Nie da się ukryć, że wiele smartfonów to wciąż sprzęty niezwykle podatne na uszkodzenia. Wystarczy chwila nieuwagi by doszło do poważnych usterek, których naprawa może poważnie nadwyrężyć nasz portfel. Jednym z elementów, które bardzo łatwo uszkodzić, pozostaje wyświetlacz. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na zakup różnego rodzaju ochrony, która ma nas przed tym uchronić. Poza foliami ochronnymi czy szkłem hartowanym sporym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie wyświetlacza. Czy jednak jego zakup się opłaca? Przekonajmy się.

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest ubezpieczenie wyświetlacza. Mówiąc najprościej, jest to rodzaj polisy ubezpieczeniowej lub rozszerzonej gwarancji, dzięki której w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza smartfona, nie musimy ponosić kosztów jego naprawy. Przypomnijmy, że standardowa gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń, które powstały np. w wyniku wypadku. Tymczasem znaczna większość usterek powstaje w wyniku niefrasobliwości lub nieszczęśliwych wypadków.

Gdzie mogę wykupić ubezpieczenie wyświetlacza?

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia wyświetlacza mają obecnie bardzo szeroki wybór ofert. Ochronę tego typu możemy wykupić między innymi u operatora telefonii komórkowej, z którego oferty decydujemy się korzystać, od sprzedawcy telefonu w sklepie z elektroniką oraz w firmach zewnętrznych. Warto mieć tego świadomość i nie decydować się na wykupienie ubezpieczenia wyświetlacza przy zakupie urządzenia. Wyklucza to bowiem zarówno możliwość zapoznania się z kosztami, jak i warunkami ubezpieczenia.

Czy to się opłaca?

Pora odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy ubezpieczenie wyświetlacza naprawdę się opłaca? Owszem. Jest to prosty sposób na to, by uniknąć wysokich kosztów naprawy. Jest ono opłacalne szczególnie w przypadku, gdy decydujemy się na zakup jednego z flagowych modeli znanych marek. Kosztują one bowiem nawet kilka tysięcy złotych, a co za tym idzie – koszt ich naprawy jest równie wysoki. Posiadając ubezpieczenie nie musisz się o to obawiać.

A zatem, jeśli jesteś osobą, która decyduje się na zakup telefonu z wyższej półki, powinieneś rozważyć ubezpieczenie wyświetlacza. Pamiętaj, że jest to jeden z tych elementów telefonu, który najczęściej ulega uszkodzeniu. Co więcej, jego naprawa może być naprawdę kosztowna. Wybór dobrej oferty ubezpieczenia zapewni ci więc komfort i spokojną głowę podczas codziennego korzystania z urządzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne