Wirtualne biuro to niebywałe udogodnienie dla freelancerów posiadających własną firmę, która przecież musi mieć siedzibę. Usługa wirtualnego biura wychodzi naprzeciw osobom, które nie chcą rejestrować firmy we własnym domu oraz zastępuje wynajem drogich powierzchni biurowych. Możliwość zarejestrowania własnego biznesu pod prestiżowym adresem w zagłębiu biurowym stanowi dodatkowy atut. Przedsiębiorca w ramach usług wirtualnego biura podaje również wirtualny adres korespondencyjny. Wówczas poczta przekazywana jest do właściciela firmy.
Wirtualne biuro – zakres usług
Wynajem adresu to nie jedyne udogodnienie wynikające z założenia wirtualnego biura. Indywidualne numery telefoniczne umożliwiające kontakt z przedsiębiorcą to idealny sposób na nawiązywanie kontaktów z partnerami i rozwój przedsiębiorstwa. Wsparcie księgowe, jak i prawne jest szczególnie potrzebne młodym przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Wsparcie doradcze w różnych dziedzinach jest nieocenione dla niedoświadczonych biznesmenów. Zakres usług obejmuje również tworzenie biznesplanów, założenie rachunku firmowego, wynajem sal celem organizacji spotkań biznesowych. Pomysł wirtualnego biura powstał z potrzeby zaoszczędzenia czasu oraz kosztów.
Wirtualne biuro – zalety i wady
Niewątpliwą zaletą wirtualnych biur jest znaczne obniżenie kosztów prowadzenia firmy, a to ze względu na brak potrzeby inwestowania pieniędzy w wynajem stacjonarnego biura. Opłaty za wirtualne biuro kształtują się na poziomie kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Brak jest również potrzeby zakupu wyposażenia, gdyż wszystko jest już odgórnie zapewnione. Założenie firmy to nie lada wyzwanie, lecz i w tym przypadku na pomoc przychodzi pomoc wprost z wirtualnego biura. Otóż pomoc prawna i księgowa umożliwia specyficzną formę pomocy jaką jest zakup już istniejących spółek z o. o., które zostały wystawione na sprzedaż. Czas oczekiwania na zarejestrowanie dopiero co stworzonej spółki może trwać nawet 13 tygodni, a w przypadku zakupu istniejącej spółki nabywca staje właścicielem już w ciągu 24 godzin. W kwestii wad konieczne jest wymienienie warunków współpracy, które niekiedy nie są w pełni dostosowane do warunków pracy przedsiębiorstwa. Jednak jest sposób, aby na to zaradzić – wybór wirtualnego biura przed przedsiębiorcę wiąże się również z selekcją pakietów oferujących usługi w ramach prowadzenia takiego biura.
Wirtualne biuro – czy jest legalne?
Biuro jest legalne o ile firma świadcząca usługę wirtualnego biura posiada sale konferencyjne czy też biura, które mogą zostać udostępnione przedsiębiorcy. Interpretacje izb skarbowych wyraźnie wskazują, iż brak stwierdzenia legalności danego wirtualnego biura związane jest z ewentualnym wykryciem nieprawidłowości – lokal był jedynie zarejestrowany jako adres do odbioru korespondencji a nie był faktyczną siedzibą przedsiębiorstwa.
Wirtualne biuro Warszawa to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z biznesem bez ponoszenia dużych kosztów i straty czasu. Początkujący przedsiębiorca zostanie należycie poinstruowany, jak prowadzić firmę by osiągnęła ona sukces.