Strona głównaFinansePożyczki i kredyty hipoteczne, czego szukać podczas wyboru banku lub pożyczkodawcy

Pożyczki i kredyty hipoteczne, czego szukać podczas wyboru banku lub pożyczkodawcy

Niskie oprocentowanie – to tylko jeden z czynników, na które należy zwrócić uwagę przyszłemu kredytobiorcy. Od niemal trzydziestu lat „ścigamy Europę”, jednak w dalszym ciągu niewiele osób może pozwolić sobie na zakup domu lub mieszkania bez finansowego wsparcia banku. Santander Consumer Bank, udzielają korzystne oferty kredytowe dla klientów. Przed podjęciem decyzji lepiej przeczytać szczere recenzje o Santander Consumer Bank można tutaj. Decyzję o nabyciu lub zmianie dotychczasowej nieruchomości warto poprzedzić gruntowną analizą aktualnych możliwości finansowych oraz podjąć próbę ich oceny na przestrzeni nadchodzących lat. Oczywiście tego typu projekcje to delikatnie rzecz ujmując „wróżenie z fusów”, jednak zapewniają one poczucie dobrze odrobionego zadania.

Komu ufać?

Bardzo często deweloper oferuje inwestorowi (tzw. Nabywcom mieszkań w niedokończonym domu) lub nabywcy już wykończonego mieszkania, aby zaciągnąć pożyczkę w konkretnym banku, z którym firma budowlana podpisała umowę o współpracy. Co do zasady w tej instytucji finansowej warunki kredytowania są mniej korzystne niż w innych bankach, a procedura uzyskania pożyczki będzie łatwiejsza, ponieważ usługi bankowe nie muszą spędzać czasu sprawdzając wiarygodność dewelopera, co zawsze ma miejsce w takich przypadkach. Ale taka oferta nie pochodzi od wszystkich firm budowlanych i często trzeba samemu szukać banku na pożyczkę. Ponadto opisana metoda ma znaczenie tylko w przypadku zakupu mieszkań na rynku pierwotnym.

Aby to zrobić, korzystając z danych dostępnych w Internecie, można zrobić dla siebie listę banków, zapewniając kilka mniej lub bardziej wiarygodnych instytucji finansowych dla różnych ocen: kapitalizacji, aktywa ogółem, wypłata depozytów i kredytów, itp Każdy bank ma własną stronę internetową, gdzie można szczegółowo zbadać wszystkie propozycje tej instytucji dotyczące kredytów hipotecznych. To zajmuje dużo czasu, ale daje dużo informacji i pewną kompetencję w tej sprawie, a zatem już rozmowy z zarządcami danego banku, zadaj ważne pytania specjalistom dotyczące dostępności niektórych usług oferowanych przez interesujący bank. Jednak ten system wymaga poszukiwania zajmuje dużo czasu, niestety nie każdy kupujący mieszkanie, który jest zajęty pracą w metropolii może poświęcić tyle czasu. W takim przypadku lepiej jest szukać pomocy u zewnętrznego specjalisty.

Takim ekspertem może być towarzystwo ubezpieczeniowe lub doradca finansowy. Agencja ubezpieczeniowa akredytowana w kilkudziesięciu bankach zna szczegółowo cechy swoich ofert i może pomóc swoim klientom w wyborze właściwego banku. Klienci, którzy składają wniosek do swojej firmy, z reguły wyraźnie określają swój wymóg – aby znaleźć bank udzielający pożyczek w jak najkrótszym czasie, instytucję o najniższych stopach procentowych, stawki lub maksymalny okres dojrzałości itp. Dlatego znalezienie banku odpowiadającego żądaniu klienta może być szybsze i łatwiejsze.

Możesz korzystać z usług firmy ubezpieczeniowej lub pośrednika kredytowego i korzystać z pomocy osobistego doradcy finansowego, który pomoże ci właściwie zaplanować budżet, zarządzać kapitałem i znaleźć warunki spłaty kredytu, które najlepiej pasują do twoich planów finansowych.

Czego szukać podczas wyszukiwania banku:

  • w sprawie reputacji banku;
  • za obecność ukrytych opłat;
  • na czas trwania pożyczki;
  • kwota zaliczki;
  • maksymalna wartość pożyczki;
  • na warunkach kredytowych (dostępność kar za wcześniejszą spłatę pożyczki, warunki ubezpieczenia itp.);
  • przez maksymalny okres spłaty kredytu.

Czynniki uwagi

Nawet jeśli pożyczkobiorcy udaje się znaleźć bank, który jest dobrze scharakteryzowany przez wszystkie powyższe parametry, warto sprawdzić jego wiarygodność. Może to pomóc zarówno kolegom i znajomym, którzy mieli doświadczenie w pracy z tą instytucją finansową, jak i wyspecjalizowanym stronach internetowych, które omawiają pytania dotyczące kredytów hipotecznych. Ponadto można tam przeczytać wielu niezwykle ciekawych niuansów.

Zakupu mieszkania i uzyskanie pożyczki towarzyszą duże wydatki finansowe, a nie każdy zgromadził kilkadziesiąt tysięcy dolarów, dlatego wielu klientów szuka pożyczki bez zaliczki. Taka możliwość istnieje w niektórych bankach, ale przy zerowej zaliczce pożyczkodawca z zasady wymaga wystawienia zastawu oprócz nabytej nieruchomości, nawet dodatkowej nieruchomości lub działki, czasem samochodu. Ponadto, w przypadku niektórych banków zerowa zapłata może zwiększyć stopę procentową i okres spłaty pożyczki. Nawiasem mówiąc, okres spłaty kredytu zależy od zakupionej nieruchomości: opłata za mieszkanie, aw przypadku mieszkań na rynku pierwotnym, które nadal są w trakcie budowy, okres spłaty kredytu nie przekroczy 15-20 lat. Ponadto prawie niemożliwe jest znalezienie kredytu mieszkaniowego w nowym budynku bez zaliczki, a oprocentowanie na nim będzie nieco wyższe.

Wypłata kredytu

Podpisanie umowy kredytowej nie jest jednoznaczne z wypłatą środków w określonej kwocie. Czeka nas jeszcze wycieczka do notariusza w celu zawarcia umowy przeniesienia własności. Do uruchomienia kredytu bank, poza aktem notarialnym, wymagać będzie często dodatkowych dokumentów, jak: umowa kupna-sprzedaży, umowa przedwstępna zakupu nieruchomości czy informacje i oświadczenia ze strony dewelopera.

Należy pamiętać o wpisie hipoteki na rzecz banku, a po wypłacie kredytu dopilnować dostarczenia kredytodawcy wpisu z księgi wieczystej potwierdzającego ustanowienie zabezpieczenia. To ważne, gdyż w okresie przejściowym obowiązuje wspomniane wcześniej ubezpieczenie pomostowe, podrażające całkowity koszt kredytu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne