Strona głównaFinanseBezpieczny i wygodny zakup kryptowaluty | Wirtualny crypto-kantor

Bezpieczny i wygodny zakup kryptowaluty | Wirtualny crypto-kantor

Bezpieczny i wygodny zakup kryptowaluty – wirtualny crypto-kantor

Niepowstrzymany rozwój rynku i technologii kryptowalut sprawia, że próg wejścia do tego środowiska jest coraz niższy. Wiedza na temat krypto jest dużo bardziej powszechna, a sposobów na pozyskanie tokenów jest znacznie więcej dzisiaj, niż 10 lat temu. Trudno więc o lepszy moment, aby pozyskać swoje pierwsze jednostki.

 Moja pierwsza kryptowaluta

Postawienie pierwszych kroków w świecie monet kryptograficznych wymaga odrobiny przygotowania. Przede wszystkim, należy opracować konkretny cel, do którego kryptowaluta ma być użyta, gdyż    wybór ten będzie miał bezpośredni wpływ na proces szukania odpowiedniej e-monety.

Jedną z dwóch głównych dróg jest korzystanie z nich zgodnie z celem, , czyli wirtualnych płatności. W tym przypadku wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ mogą one być zastosowane na setki różnych sposobów, od bezpośrednich płatności po inteligentne, samowypełniające się kontrakty.

Drugą opcją jest inwestowanie i handel kryptowalutami. Rynek kryptograficzny rządzi się nieco innymi prawami, niż tradycyjna giełda. Cyfrowe monety są oceniane głównie przez pryzmat popularności i szeroko rozumianego “szumu”, jaki wokół siebie generują, a dopiero potem liczy się ich dostępność i funkcjonalność.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać obie opcje. W ten sposób użytkownik może własnoręcznie przyczynić się do popularności aktywa, w które inwestuje. Wymaga to jednak dużo staranniejszej selekcji oraz uwagi.

W końcu należy przygotować odpowiednie narzędzia. Niezależnie od obranej ścieżki, niezbędnym elementem jest portfel kryptograficzny, zwany też krypto-portfelem lub e-walletem. To urządzenie bądź aplikacja, która służy do przechowywania, przesyłania oraz odbierania kryptowalut. Ich specyfikacja jest zależna od typu e-monety oraz stylu użytkowania, dlatego w tej kategorii nie istnieją uniwersalne rozwiązania, ważne jest jednak by taką posiadać. Kiedy już ten krok zostanie wykonany, pozostaje tylko jedna rzecz: nabycie pierwszego krypto.

Kryptowaluta – gdzie kupić?

Dzięki rosnącemu zainteresowaniu kryptowaluty można kupić w wielu miejscach. Do najpopularniejszych metod ich pozyskania aktualnie należą kryptogiełdy i    kantory kryptograficzne.

 1. Kryptogiełda:

Internetowa platforma wymiany, zakupu, i szeroko pojętego niezależne handlu kryptowalutami. Rządzi się głównie prawem popytu i podaży, opartym na popularności oraz funkcjonalności danej e-monety, z niewielką ilością regulacji prawnych. Nierzadko wymaga ekstensywnej weryfikacji tożsamości podczas zakładania konta ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Zalety:

 • Dostęp do wielu kryptowalut
 • Możliwość bezpośredniego inwestowania w wybrane aktywa
 • Opcja przechowywania części jednostek bezpośrednio na platformie

Wady:

 • Wymóg rejestracji oraz uciążliwej weryfikacji
 • Konieczność korzystania z walut pośrednich podczas zakupu krypto
 • Wysoki poziom zagrożenia atakami hackerskimi
 • Konieczność posiadania wiedzy na temat handlu kryptowalutami
 1. Kantory kryptograficzne:

Platformy szybkiej, bezpośredniej wymiany między walutami krypto, a walutami fiat. Dostępność poszczególnych walut może różnić się znacznie pomiędzy poszczególnymi ofertami.

Zalety:

 • Bezpieczna wymiana
 • Różnorodne oferty
 • Łatwy sposób pozyskania e-monet

Wady:

 • Podobnie jak giełdy, niektóre kantory wymagają dokładnej weryfikacji.

Krypto-kantor … jak działa?

Kantor kryptowalut zajmuje się wymianą jednej waluty na drugą. By móc dokonać wymiany w kryptokantorze wystarczy posiadać walutę tradycyjną oraz adres portfela, na który ma zostać wysłana zakupiona e-moneta. Podobnie jak kantory tradycyjne, krypto-kantory występują zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej.

Stacjonarne crypto-kantory mogą przyjąć formę niewielkich punktów usługowych, niemal identycznych z kantorami tradycyjnymi, lub automatów, zwanych Bitcoinmatami. Niestety stacjonarne kantory    dostępne są niemal wyłącznie w dużych miastach i często narzucają wysoką marżę na oferowane operacje.

Ich internetowy odpowiednik, czyli kantor kryptowalut online, jest dużo bardziej przystępny, ponieważ można skorzystać z niego w dowolnym miejscu, gdzie dostępny jest internet. Dodatkowo jest    on mniej narażone na ataki ze strony hakerów ze względu na fakt, że nie są one miejscem przechowania jednostek. Wymóg weryfikacji tożsamości nie jest aż tak istotny jak w przypadku kryptogiełdy, co może odpowiadać użytkownikom dbającym o swoją anonimowość. Dlatego niektóre niezależne kantory kryptowalut nie stosują ekstensywnych procesów rejestracyjnych, czasem rezygnując z opcji założenia konta w ogóle.

Kantor kryptowalut bez rejestracji

Anonimowość jest jedną z głównych    cech kryptowalut i większość    użytkowników bardzo wysoko ją ceni. Z tego powodu tak wielu konsumentów jest niezadowolonych z wymogu weryfikacji swojej  tożsamości. Proces ten może być uciążliwy, a nawet zniechęcających    dla    początkujących, którzy    chcą jedynie sporadycznie korzystać z serwisów kryptowalutowych. Dla takich osób kantory kryptowalut bez rejestracji są idealnym rozwiązaniem, ponieważ forma kantoru jest nie tylko znacznie bezpieczniejsza od kryptogiełdy, ale umożliwia również wykorzystanie innych rodzajów zabezpieczeń bez konieczności ingerowania w prywatność użytkowników.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeK0UV9GXFA

Z rejestracją czy bez rejestracji

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Kantory wymagające rejestracji    oferują    możliwość personalizacji w ramach konta użytkownika, robiąc to jednak kosztem prywatności i wygody swoich klientów. Z kolei kantory pozbawione tej opcji    oferują    większą wygodę korzystania i chronią anonimowość, będącą jedną z najważniejszych i najbardziej podstawowych wartości dla użytkowników kryptowalut.  Wybór więc sprowadza się do osobistych preferencji i hierarchii wartości poszczególnych użytkowników. Co warto podkreślić, obie formy kantorów zapewniają klientowi pełne bezpieczeństwo podczas zakupu kryptowaluty, przy użyciu innych środków.

Kantory kryptowalut są jedną z najnowszych i najwygodniejszych sposobów na pozyskanie e-monet, zarówno dla osób zaawansowanych jak i początkujących. Różnorodność dostępnych na rynku ofert zapewnia, że każdy z użytkowników będzie w stanie znaleźć opcję odpowiadającą ich potrzebom i wymaganiom. Dlatego warto już dziś skorzystać z kryptokantoru, aby pozyskać pierwsze jednostki e-monet.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne